» » » "Зарплата в конвертах" – проблема суспільства

"Зарплата в конвертах" – проблема суспільства

Сьогодні відносини між роботодавцями та найманими працівниками нерідко не відповідають нормам чинного законодавства.
В гонитві за прибутками окремі працедавці свідомо ігнорують закони, не сплачуючи до бюджету у повному обсязі податок на доходи фізичних осіб.

Сплачені податки із виплаченої заробітної плати надходять до місцевих бюджетів і є основним джерелом їх наповнення. Заробітну плату "в конвертах" можна назвати найбільшою перешкодою у його формуванні, адже від наповнення місцевих бюджетів залежить фінансування закладів охорони здоров'я, освіти, культури тощо. Тому детінізація зарплати є задачею загальнонаціонального значення.

Так, Ірпінською ОДПІ проводиться певна робота щодо контролю дотримання підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами-підприємцями вимог податкового законодавства при виплаті заробітної плати та інших доходів громадянам, а також з питань “легалізації” заробітної плати.
Щодо наповнення доходної частини місцевих бюджетів використовуються такі додаткові резерви як надходження податку, що забезпечується за рахунок підвищення рівня виплачуваної заробітної плати, руйнування схем мінімізації сплати податку на доходи фізичних осіб, погашення заборгованості із виплати заробітної плати.

В ході проведення контрольно-перевірочної роботи з початку року податківцями Ірпінської ОДПІ виявлено 37 незареєстрованих найманих осіб. За результатами перевірок суб’єктам господарської діяльності донараховано податку на доходи фізичних осіб в сумі 38,4 тис грн.. .
З метою забезпечення податкових надходжень Ірпінською ОДПІ постійно проводиться індивідуальна робота з керівниками підприємств, які виплачують заробітну плату нижче встановленого законодавством рівня. Так, з початку року проведено 10 засіданнь робочих груп, на які запрошено 111 СГД - фізичних осіб та 132 - юридичних осіб.

За наслідками проведеної роботи збільшено розмір заробітної плати найманим працівникам 63 підприємств, за рахунок чого додатково надійшло до бюджету понад 130,0 тис.грн. податку на доходи фізичних осіб.

Шановні громадяни! Не розмінюйтеся разовим заробітком у “конверті”. Вимагайте надання заробітної плати відповідно до законодавства - прозоро і чесно. Пам’ятайте, кожна копійка, яка оподаткована з вашої заробітної плати, надходить до бюджету і буде використана для покращення соціально-економічного становища всього суспільства. Не стійте осторонь при порушенні Ваших прав! Ваше сучасне і майбутнє залежить тільки від Вас!
Ступак Людмила Володимирівна, заступник начальника Ірпінської ОДПІ Київської області ДПС 
Коментарів: 0
Додати коментар