Шлюбний контракт

На сьогоднішній день все дедалі популярним стає інститут шлюбного контракту. Дуже багато дискусій точаться навколо цього питання щодо моральності, та ефективності такого виду шлюбних відносин. Однією з особливостей такого договору є те, що він може укладатися як перед укладенням шлюбу, так і після його укладення.

З юридичної точки зору це документ, що передбачає основні положення щодо розподілу майна між чоловіком та дружиною після укладення шлюбу, під час шлюбу та після його розірвання, їх права та обов’язки в шлюбі. В шлюбному контракті можуть міститися положення щодо немайнових зобов’язань подружжя, зокрема про обов’язок виховувати дітей, про обов’язки по веденню домогосподарства, про обов’язки щодо утримання подружжям одне одного та багато інших. Окрім цього шлюбний контракт включає відповідальність подружжя за невиконання цього договору, або за настання інших умов, передбачених в ньому.
Шлюбні договори спрощують відносини після розірвання шлюбу між подружжям, адже в контракті може вказуватися умови, за якими шлюб може бути розірвано, положення про права на дитину обох з подружжя, обов’язки утримання дитини та одного з подружжя після розлучення, порядок розподілу майна та обов’язків після розірвання шлюбу.

Під час укладання шлюбного контракту, подружжя повинно зазначити в ньому які відносини, підпадають під регулювання цим контрактом, а які відносини будуть регулюватися сімейним законодавством України. Такий контракт укладається в письмовій формі та підлягає нотаріальному посвідченню. За бажанням сторін цей контракт окрім них можуть підписувати свідки, про що вказується в самому договорі. Зазвичай в таких договорах не вказують строки його дії, зате обов’язково вказують умови, за якими він може бути розірваний. Копії контракту вручаються кожному з подружжя окремо. У випадках, коли умови контракту були порушені, один із подружжя може вільно звертатися до суду щодо розірвання такого договору, а разом з тим і шлюбу.


Консультації надані юридичною компанією "Скорпіон".
місто Ірпінь, вул. Ленінградська, буд. 5, офіс 1


[url=#]юридическая компания СКОРПИОН в Ирпене[/url]
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.