» » Прокуратура: Ірпінські парки будуть врятовані

Прокуратура: Ірпінські парки будуть врятовані

Протягом багатьох років Ірпінь мав статус міста-парку, де земельні ділянки використовувалися за умов збереження зелених насаджень.
Проте проблемою сьогодення стало те, що будівництво житлових будинків знищує багаторічні зелені насадження – гордість усього міста.

З метою збереження зелених зон та паркових масивів у 2009 році міська влада восьми паркам Ірпеня надала статус рекреаційних зон, де будівництво та вирубка зелених насаджень заборонена законом. Проте в квітні минулого року, нехтуючи інтересами міста та нормами закону, міська влада прийняла рішення, згідно з якими понад 20 гектарів рекреаційних (паркових) зон м. Ірпеня вилучено з метою будівництва на них приватних будинків.

Зокрема, у власність передано частину парку культури та відпочинку по вул. Жовтнева, Н. Рибака, скверу в районі військового шпиталю по вул. 11-та Лінія, парку культури та відпочинку «Лісовий», дитячого скверу по вул. Котляревського.
Вказані дії представницького органу громади викликали цілком справедливе обурення жителів міста та були широко висвітлені в телевізійних та друкованих засобах масової інформації.

За результатами перевірки, яку організувала прокуратура міста з вказаних питань, виявлено порушення вимог земельного законодавства та мораторію на вилучення земель рекреації. У зв’язку з цим опротестовано рішення Ірпінської міської ради про скасування паркових зон міста та про передачу у власність рекреаційних територій, а також заявлено позови до суду про визнання недійсними державних актів на зазначені земельні ділянки.

Протести прокурора будуть розглянуті на найближчій сесії Ірпінської міської ради, яка відбудеться у квітні.
Питання збереження та повернення з приватної власності ірпінських парків поставлено на жорсткий контроль органів прокуратури та є пріоритетним напрямком роботи прокуратури міста Ірпеня.

Вважаю, що спільні зусилля правоохоронних органів та громадськості обов’язково принесуть бажаний результат для усього міста.
А. ШИЛО, прокурор міста Ірпеня 
газета: «Ірпінський вісник» №14 від 30 березня 2012 року
Прокуратура міста Ірпеня
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.