» » » Памятка про іпотечний кредит

Памятка про іпотечний кредит

Державна податкова служба України
Ірпінська ОДПІ


ПАМ’ЯТКА
ПРО ІПОТЕЧНИЙ КРЕДИТ


Відповідно до пп. 166.3.1 п.166.3 ст.166 Податкового Кодексу України №2755-VI від 02 грудня 2010 року платник може включити до складу податкового знижки частину суми сплачених процентів за користування іпотечним житловим кредитом, що розраховується за правилами, визначеними ст. 175 даного Податкового кодексу України.
Іпотечний житловий кредит ( стаття 14.1.87) - фінансовий кредит, що надається фізичній особі банківською чи іншою фінансовою установою відповідно до закону строком не менш п’ять календарних років для фінансування витрат, пов’язаних з придбанням квартири (кімнати) чи житлового будинку (його частини) або будівництвом житлового будинку (його частини) ,що надаються у власність позичальника з прийняттям кредитором такого житла ( землі, що знаходиться під таким житловим будинком у тому числі присадибної ділянки) у заставу.

Щоб набути права включити проценти до податкової знижки, необхідно:
житло, що придбане, має бути визначено як основне місце проживання платника (зокрема, необхідно зазначити про це у річній податковій декларації чи склавши заяву, яка подається разом із річною податковою декларацією);
- платник податку досяг 18-річного віку ;
- платник податку є резидентом України, який має індивідуальний податковий номер;
платник податків має дохід у вигляді заробітної плати, який підлягає зменшенню на суму податкової знижки. Так приватні підприємці, які одержують лише доходи від підприємницької діяльності, не можуть скористатися правом на податкову знижку. Крім того, податкова знижка не можуть отримати військовослужбовці та інші особи, які згідно з умовами оплати праці одержують доходи, відмінні від заробітної плати.
Статтею175 Податкового кодексу України до податкової знижки включається тільки сума процентів за кредитним договором, сума щомісячних платежів, спрямована на погашення тіла кредиту (основної суми) не враховується.

Щоб скористатися правом на податкову знижку, платнику потрібно надати податковому органу за місцем реєстрації платника копії таких документів:
- Паспорт (копія);
- Довідка про індивідуальний реєстраційний номер облікової картки платника податків (копія);
- Нотаріально засвідчений іпотечний договір (копія);
- За наявності нотаріально засвідченої довіреності одного члена подружжя на право підпису іпотечного договору другим членом подружжя;
- Квитанція про сплату процентів за кредитом протягом звітного року;
- Підтвердження того, що житло є основним місцем проживання платника (штамп в паспорті, заява в довільній формі);
- Кредитний договір.

Якщо іпотечна податкова знижка декларується членом подружжя, котрий не є позичальником за кредитним договором, то до декларації додається копія свідоцтва про шлюб. В даному випадку у декларації слід зазначити, що другий член подружжя не користується правом на податкову знижку стосовно цих витрат.
Сектор масово-роз’яснювальної роботи та звернень громадян Ірпінської ОДПІ 
Коментарів: 0
Додати коментар