» » Інструментальний ансамбль «Анатра» у Ворзелі

Інструментальний ансамбль «Анатра» у Ворзелі

Вже вдруге Київський інструментальний ансамбль «Анатра» надав можливість мешканцям Ворзеля приємно провести своє дозвілля, насолоджуючись звуками популярної класичної та сучасної музики.

Це був погожий суботній день 18 лютого. Афіші говорили про те, що концерт популярної класичної музики за участі інструментального ансамблю «Анатра» традиційно відбудеться у ЦК «Уваровський дім». Програма концерту була досить насиченою і цікавою – починаючи музикою Й. С. Баха і закінчуючи популярними класичними творами сучасності.

ведуча концерту та художній керівник ансамблю «Анатра» Надія Буц


У світ чарівних звуків і почуттів ввели «Менует», «Скерцо» з сюїти №2 та «Арія» з сюїти №3 Йогана Себастьяна Баха. Захоплення творами цього видатного композитора відобразилося в музиці бразильця Ейтора Вілла-Лобоса: його «Арія» з п’ятої Бразильскої бахіани змогла поєднати в собі мелос бразильського народу з поліфонічним звучанням та строгістю композицій епохи барокко. Слухачі ще неодноразово отримували насолоду від ритмів латиноамериканських мелодій, зокрема в творах бразильця Луїза Бонфа «Ранок карнавалу» з к/ф «Чорний Орфей» та «Акордеон-самба» француза Жанна Пейронніна.

Глибоко ліричніий твір «Зелені поля» Г. Дерра, Ф.Міллера, відомий у просторі СНД як «Город детства» та іспанська мелодія І. Каміллері «Долорес» завершили перехід від музики давньої, класичної, до музики сучасної. В цій частині концерту слухачі мали змогу познайомитися з творами композиторів сучасності. Ансамбль виконав квартет з мюзиклу «Шахи» Т. Райса та Б. Ульвеуса, твори Б. Х’юго «Пустелі Вендігрота» та «Шахти», та композицію Ю.Каджіури «Canta per me». Кожен з цих творів є лише частинкою з відповідного циклу, або по-музичному, сюїти.

постійна слухацька аудиторія Ворзельських концертів


Так, неокласичні композиції Бена Х’юго для камерного ансамблю входять в сюїту, написану до комп’ютерної гри «Арканум», яка завоювала численну аудиторію і зараз продовжує збільшувати чисельність своїх прихильників. Музика юної японської композиторки Юкі Каджіури ж здебільшого звучить в аніме — японських анімаційних фільмах та мультфільмах, проте саме ця музика дозволяє якнайповніше розкрити образи героїв і налаштувати глядача на необхідний настрій. Колектив не зміг пройти і повз творчість Астора П’яццолли і виконав «Лібертанго» та не менш відоме «Забуття» з к/ф «Генріх IV». Наприкінці ансамбль виконав увертюру з к/ф «Два капітани» А. Птічкіна, яка просто надихала своїм оптимізмом як виконавців, так і слухачів.

«У полоні звуків…» - виконавці під час виступу


Хочеться нагадати, що вперше ансамбль «Анатра» святкував разом із Ворзелем Міжнародний день музики 1 жовтня 2011р. Ансамбль має досить цікавий склад: поруч з трьома акордеонами на сцені грають гітари, віолончелі і навіть клавішні. Незмінним керівником ансамблю є Надія Буц, яка майстерно готує глядачів до наступного твору історіями про його написання або сюжет, що зображується в творі. Більшість учасників ансамблю знають один одного ще з музичних шкіл. І хоча час за шкільною лавою вже давно пройшов, ці молоді люди дарують красу музичного мистецтва всім бажаючим, виступаючи прикладом для тих, хто ще вагається віддати частинку себе музиці. От такий цей ансамбль – музиканти, які своїм прагненням до прекрасного і любов’ю до музики, запалюють серця незгасним вогнем добра і любові вдячної аудиторії.

інструментальний ансамбль «Анатра» у концертній залі «Уваровського дому»


У творчих планах ансамблю – робота над новою програмою, яка має назву «Музика театру і кіно». Отже, не пропускайте зустрічей із прекрасним у нашому селищі та приєднуйтесь до постійних відвідувачів культурно-мистецьких заходів ЦК «Уваровський дім».

Якщо ви бажаєте отримувати інформацію про наші заходи, ви можете залишити свої контактні телефони та e-mail у зошиті постійних відвідувачів, що знаходиться у виставковій залі музею історії і культури «Уваровський дім», або записатися по телефону 48-113.
Ірина Каленчук, художній керівник ЦК «Уваровський дім»
Андрій Сенкович, артист ансамблю «Анатра»
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.