» » » Податківці зустрілися з трудовим колетивом "Натур+"

Податківці зустрілися з трудовим колетивом "Натур+"

Головна тема зустрічі з трудовим колективом "ТОВ Натур+" – декларування доходів громадянами.

Виконуюча обов’язки начальника Ірпінської ОДПІ Людмила Володимирівна Ступак провела зустріч з трудовим колективом „ТОВ Натур+”.
Мета зустрічі проінформувати робітників підприємства про основні етапи компанії декларування доходів громадян, а також запросити колектив ТОВ «Натур+» прийняти активну участь в деклараційній кампанії.

Розпочинаючи зустріч Людмила Володимирівна зазначила, що податок на доходи фізичних осіб є основним джерелом наповнення місцевих бюджетів, який повертається до нас у вигляді пенсій, зарплат працівникам бюджетної сфери, розвитку соціальної сфери тощо, тому з року в рік оподаткування доходів громадян набуває дедалі більшої значущості. Незабаром задекларувати свої доходи для кожного громадянина нашої держави буде так само почесно і престижно, як і для громадян багатьох західних країн. Декларування доходів громадянином – це прояв поваги до країни, у якій живеш, де навчаються чи працюють твої діти, зростають онуки. І коли кожен з нас розумітиме, що саме від рівня його податкової культури залежить міць і добробут держави, тоді ми досягнемо мети – жити не гірше європейців.

Головною ознакою процесу декларування цього року, як і в попередні, є спрямованість податкових органів на налагодження партнерських відносин з платниками податків, якісніше їх обслуговування, створення сприятливих умов громадянам, які виконують, як визначено ст. 67 Конституції України, громадянський обов’язок перед державою та суспільством стосовно подання декларацій про доходи за минулий рік та сплати податків.


Людмила Володимирівна нагадала, що обов’язково мають задекларувати свої доходи за 2011 рік громадяни, які одержували іноземні доходи, спадщину, подарунки від фізичних осіб, прибутки від продажу акцій та інших корпоративних прав, а також будь-які доходи, з яких при їхньому одержанні не було сплачено податок. За наслідками подання декларації податківці розрахують таким особам суму податку до сплати в бюджет.

Крім того, ті громадяни, які сплачували протягом 2011 рік за навчання дітей, перераховували пенсійні або благодійні внески, сплачували відсотки за іпотечним житловим кредитом, зазнали витрат у зв’язку зі штучним заплідненням ,тощо мають право подати декларацію на податковий кредит (знижку) з метою повернення з бюджету частини сплаченого податку на доходи фізичних осіб на протязі 2012 року.
Слід мати на увазі, що Законом встановлено обмеження права на нарахування податкового кредиту (знижки), а саме: податковий кредит (знижка) може бути нарахований виключно резидентом, що має індивідуальний ідентифікаційний номер, і загальна сума нарахованого податкового кредиту(знижки) не може перевищувати суми загального оподатковуваного доходу платника податку, одержаного протягом звітного року як заробітна плата.

Крім особливостей декларування громадянами доходів, отриманих протягом 2011 року, Людмила Володимирівна ознайомила учасників зустрічі з підсумками роботи Ірпінської ОДПІ за 2011 рік та першочерговими завданнями податкової служби на 2012 рік.

Наприкінці зустрічі були надані відповіді на численні запитання присутніх, бажаючі отримали власну друковану продукцію податківців з питань декларування.
Закінчуючи захід, Людмила Володимирівна висловила сподівання, що такі зустрічі допоможуть громадянам своєчасно виконати громадський обов’язок щодо подання декларацій про доходи за минулий рік та сприятиме наповненню державної скарбниці.
Сектор зв’язків зі ЗМІ та громадськістю Ірпінської ОДПІ 
Коментарів: 0
Додати коментар