» » » До уваги платників податків!

До уваги платників податків!

До уваги платників податків, які отримали доходи від продажу транспортних засобів
Ірпінська ОДПІ, керуючись пунктом 4 статті 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 04.12.90 р. № 509-XII (зі змінами та доповненнями) на виконання вимог Податкового кодексу України в частині оподаткування операцій з продажу об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля, мотоцикла, моторолера запрошує громадян, проживаючих у Ірпінському регіоні, які отримували доходи від продажу вищезазначених транспортних засобів, подати податкову декларацію про майновий стан і доходи до Ірпінської ОДПІ за адресою:
08200, м. Ірпінь, вул. Шевченка, 2-A (кім. 103,104).
Декларації приймаються з 09-00 до 19-00 години,
в суботу з 09-00 до 13-00 години.Станьте надійним партнером для своєї країни – задекларуйте власні доходи!

Ірпінська ОДПІ нагадує, шо з 1-го січня 2012 року розпочалась кампанія декларування доходів, отриманих громадянами протягом 2011 року.
Кампанія декларування триватиме до 1 травня 2012 року, який і стане останнім днем подачі декларацій про майновий стан та доходи. Таку декларацію громадяни мають подати до державної податкової інспекції за місцем проживання або надіслати на адресу податкового органу поштою з повідомленням про вручення не пізніше ніж за 10 днів до закінчення граничного терміну її подання.

Декларування доходів – це свідомий вибір прогресивного громадянина.
Втім, декларування доходів – це не тільки конституційний обов'язок, а і право кожного на отримання податкової знижки.
Декларація подається до 1 травня 2012 року у податкову інспекцію за місцем проживання, а осібами, які займають посади, пов’язані з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування – до 1 квітня.

Бланк декларації та додатки до неї можна отримати у податковій інспекції за місцем проживання безкоштовно.
У зв’язку з цим, Ірпінська ОДПІ повідомляє платникам податків, що з 13 лютого 2012 року форму річної податкової декларації (з додатками) оновлено.
Річ у тім, що з метою спрощення форми податкової декларації про майновий стан і доходи для фізичних осіб – платників податків та враховуючи вимоги антикорупційного законодавства для осіб, які займають посади, пов’язані з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, прийнято наказ Міністерства фінансів України від 03.02.2012 №84 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 07.11.2011 № 1395» (далі – наказ), зареєстрований в Міністерстві юстиції України 03.02.2012 за №167/20480.

Наказ набрав чинності з 13 лютого 2012 року – дати оприлюднення Міністерством юстиції України в офіційному віснику України за №10.

Згідно із п. 179. 1 статті 179 Податкового кодексу України річна декларація про майновий стан і доходи (податкова декларація) подається платником податку:
- у разі отримання ним протягом звітного року доходів, з яких при їх нарахуванні чи виплаті податок не утримувався;
- у разі отримання доходів від особи, яка не є податковим агентом;
- у разі отримання іноземних доходів;
- у разі, якщо платник має право на отримання податкової знижки ( пп. 166.1.1).

Платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень пункту 164.6 статті 164 Податкового кодексу України, фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати, зазначені у пункту 166.3 статті 166 Податкового кодексу України.
Суттєвою відмінністю кампанії декларування доходів цього року є обов’язкове подання декларації про майновий стан і доходи фізичними особами, які протягом звітного року отримували дохід у вигляді заробітної плати та суми винагород за цивільно-правовими договорами від декількох податкових агентів і при цьому загальна сума такого доходу за будь-який календарний місяць перевищувала десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом станом на 1 січня звітного податкового року (у 2011 році – 9410 грн.).

Платник заповнює декларацію самостійно або це може зробити нотаріально уповноважена ним особа. За неповнолітніх осіб або осіб, які визначені судом недієздатними, декларацію подають їх батьки або опікуни чи піклувальники.

Слід зазначити, що є ряд випадків, у яких громадяни звільняються від обов’язку подання декларації, а саме:
а) незалежно від видів та сум отриманих доходів платниками податку, які:
є неповнолітніми або недієздатними особами і при цьому перебувають на повному утриманні інших осіб та/або держави станом на кінець звітного податкового року;
перебувають під арештом або є затриманими чи засудженими до позбавлення волі, перебувають у полоні або ув’язненні на території інших держав станом на кінець граничного строку подання декларації;
перебувають у розшуку станом на кінець звітного податкового року;
перебувають на строковій військовій службі станом на кінець звітного податкового року;
б) в інших випадках, визначених Кодексом.
Звертаємо вашу увагу на те, що фізична особа зобов’язана самостійно визначити суму податкового зобов’язання в поданій нею декларації та сплати зазначене податкове зобов’язання до 1 серпня поточного року.


Будь – ласка, не зволікайте з поданням декларацій про майновий стан і доходи громадян і пам’ятайте, що ваша громадянська позиція визначає рівень добробуту країни в цілому, а отже і ваш власний.
Наша адреса: м. Ірпінь, вул. Шевченка, 2а, кім. № 104,103.
Декларації приймаються з 09-00 до 19-00 год., в суботу з 09-00 до 13-00 год.
Ступак Л.В., заступник голови комісії з проведення реорганізації Ірпінської ОДПІ в Київській області, заступник начальника-начальник управління оподаткування фізичних осіб 
Коментарів: 0
Додати коментар