» » » Ігроманів дозволили визнавати недієздатними

Ігроманів дозволили визнавати недієздатними

Народні депутати дозволили судам обмежувати цивільну недієздатність громадян, які надмірно захоплюються азартними іграми.
Верховна Рада прийняла закон «Про внесення змін до деяких законів України (щодо обмеження цивільної дієздатності осіб, які зловживають азартними іграми)». За проголосували 354 нардепи.

Як пояснюють ініціатори нововведень Юрій Одарченко й Сергій Міщенко, люди, котрі грають в азартні ігри, часто не здатні самостійно припинити гру, а тому втрачають величезні кошти, а інколи навіть житло. Як наслідок страждають не лише гравці, а і їхні сім’ї.
Відповідно ж до закону, якщо особа, зловживаючи азартними іграми, ставить себе чи свою сім’ю в скрутне матеріальне становище, суд має право обмежити її цивільну дієздатність. Коли ж вона позбудеться залежності, дієздатність можна буде поновити.

Юристи вважають закон логічним і зрозумілим. Через кілька місяців родичі ігромана можуть зібрати докази, що він програє останнє. І пацієнт втратить можливість сам розпоряджатися своїм майном.

«Члени сім'ї, органи опіки матимуть можливість звернутися з відповідною заявою до суду. Показання свідків можуть бути, інші документи. Може бути експертиза психіатрична, яка призначається судом», – пояснив юрист Ярослав Олійник.

Азарт – як наркотик, продаж його – як злочин. Ця аналогія в Україну актуальна ще з 2009 року, коли казино заборонили, так само, як і продаж, скажімо, кокаїну.
www.zib.com.ua 
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.