Верховна Рада прийняла закон «Про внесення змін до деяких законів України (щодо обмеження цивільної дієздатності осіб, які зловживають азартними іграми)». За проголосували 354 нардепи.
Як пояснюють ініціатори нововведень Юрій Одарченко й Сергій Міщенко, люди, котрі грають в азартні ігри, часто не здатні самостійно припинити гру, а тому втрачають величезні кошти, а інколи навіть житло. Як наслідок страждають не лише гравці, а і їхні сім’ї.
Відповідно ж до закону, якщо особа, зловживаючи азартними іграми, ставить себе чи свою сім’ю в скрутне матеріальне становище, суд має право обмежити її цивільну дієздатність. Коли ж вона позбудеться залежності, дієздатність можна буде поновити.
Юристи вважають закон логічним і зрозумілим. Через кілька місяців родичі ігромана можуть зібрати докази, що він програє останнє. І пацієнт втратить можливість сам розпоряджатися своїм майном.
«Члени сім'ї, органи опіки матимуть можливість звернутися з відповідною заявою до суду. Показання свідків можуть бути, інші документи. Може бути експертиза психіатрична, яка призначається судом», – пояснив юрист Ярослав Олійник.
Азарт – як наркотик, продаж його – як злочин. Ця аналогія в Україну актуальна ще з 2009 року, коли казино заборонили, так само, як і продаж, скажімо, кокаїну.