» » » Рентабельність "Укрзалізниці" на сьогодні складає 1-2%

Рентабельність "Укрзалізниці" на сьогодні складає 1-2%

Ефективність роботи залізничної галузі України можна підвищити, якщо акціонувати "Укрзалізницю" та приватизувати непрофільні активів відомства, переконаний член комітету ВР з питань транспорту і зв'язку, регіонал Ігор Шкіря. На думку нардепа, про те, що держава не є ефективним власником свідчать проблеми, пов'язані з діяльністю "Укрзалізниці", пише ЛІГАБізнесІнформ.

"Приватний власник організовує свій бізнес набагато ефективніше, ніж держава. Так, рентабельність "Укрзалізниці" складає лише 1-2%, а на приватних магістралях зарубіжних країн цей показник досягає 20%. Є одне "але" - "Укрзалізниця" є монополістом залізничних перевезень, який виконує і соціальні функції, наприклад, у питаннях перевезень пасажирів.

І важливо зрозуміти, чи не буде новий власник ущемляти права пасажирів, закриваючи невигідні з його точки зору маршрути, підвищуючи тарифи на проїзд", - сказав нардеп. Шкіря також пропонує, щоб контактна мережа та самі залізничні шляхи залишились у власності держави, а приватні перевізники платили за їх використання.

Нагадаємо, раніше гендиректор "Укрзалізниці" відомства Володимир Козак заявляв, що підприємство було, є і залишиться у державній власності.

Більше читайте тут: www.tsn.ua >>
Коментарів: 1
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.
Vidguk

OFFline

  • Vidguk (45)
  • Місцевий
  • 20 січня 2012 09:52
Н-да! Кто бы сомневался...У кого "Укрзалізниця" взяла кредит?
"...чи не буде новий власник ущемляти права пасажирів..." -как на маршрутках.

0