» » Святий Миколай завітав до ворзельських дітлахів

Святий Миколай завітав до ворзельських дітлахів

Світлий зимовий день. Перший сніг. Святковий настрій. Очікування радості, зустрічі з незвичайним, загадковим, таємним. Що підготував цей день для ворзельської малечі – сюрприз, казку, подарунок? Така загадкова завіса була над ЦК «Уваровський дім» 20 грудня, адже цього дня до ворзельських дітлахів завітав не казковий персонаж, навіть і не Дід Мороз, до якого вже звикли й очікують у кінці року. А прийшов до них з подарунками і вітаннями зі святом Святого Миколая Чудотворця, яке відзначають на Україні щороку 19 грудня, сам Миколай. У справжніх ризах й зі справжніми подарунками гість свята підходив до кожної дитини і запитував: чи робив ти, дитинонько, добро в цьому році? Чи був слухняним? Заслуговуєш на подарунок від Святого Миколая, а чи, може, на різочку?


янгол зачитує з Книги добрі справи ворзельських дітлахів

Насправді, свято виявилося в цьому році досить яскравим і незвичайним, адже для наших діточок бачити реального Святого Миколая, що кладе нечутно дарунки вночі під подушки та в чобіток, було дуже дивно й незвично. Вони чули про таку святу людину й знають, що він робив багато добра людям, але щоб бачити Святого, розмовляти з ним, а ще й отримати подарунок від нього самого – це для дітей було новиною, навіть привело їх трішки у замішання.
Чудову музичну виставу для ворзельських діточок організував ЦК «Уваровський дім» за участі дівочого вокального ансамблю «Ангельорус» з м. Києва під керівництвом Тетяни Стефанишин. Свято відбулося під патронатом Ворзельської селищної ради й за підтримки спонсорів – компанії «Транс-сейл» (засновники Гьорбліх Андреас та Власенко Олена Станіславівна). Ця благодійна акція призначалася для дітей з малозабезпечених сімей, сиріт, напівсиріт, дітей-інвалідів. Вхід – за запрошеннями.

На початку художній керівник ЦК «Уваровський дім» Ірина Каленчук, привітавши всіх зі святом, коротко розповіла про постать Святого Миколая і як справляється це свято на Україні. Слово привітання мали заступник Ворзельського селищного голови Соколова Ніна Вікторівна й директор компанії «Транс-сейл» Швай Петро Павлович. Продовжила свято музична вистава під назвою «Гостинці від Святого Миколая». Шість казкових персонажів – Пеппі-Довгопанчоха, казкова Принцеса, дівчинка-українка, Ніч, Лисичка, Янгол, Чортеня і «гвіздь програми» – сам Миколай, предстали перед дітьми й повідали їм історію життя Святого. На святі звучали чудові пісні у виконанні дітей і сценічна театралізація того, як записується янголом на Небі добро, вчинене людьми, і хто спонукає людей робити зло. Виявляється, що в цей день Святий Миколай підводить підсумки добрих справ, зроблених людьми. Чи замислювалися над цим ми, ворзельці? А от діти, які були присутніми на святі, думається, почнуть задумуватися над цими питаннями.


Святий Миколай роздає подарунки дітям


Коли у залі з’явився Святий Миколай, всіх переповнило почуття несподіванки, радості й навіть остраху. Він ходив поміж діток, вітався з кожним, запитував у них про справи і що доброго вони робили впродовж року. На пропозицію розказати вірш Святому Миколаю чи заспівати пісеньку, бажаючих виявилося не багато. Але все ж таки смільчаки знайшлися.
Подарунки від Миколая були на завершенні свята: один із цукерками, другий – з фруктами. Малеча залишилася щасливою й переповненою радісними емоціями.
Наприкінці заходу присутні переглянули мультфільм «Різдвяний агент», який з превеликою радістю й зацікавленістю був сприйнятий і дорослими, і дітьми.
Свято видалося на славу. Зала була повна. Сподіваємося, що для ворзельських дітлахів така зустріч була не останньою. Надіємось на нові зустрічі з вокальним ансамблем «Ангельорус», нашими спонсорами компанією «Транс-сейл», і, звісно, із самим Миколаєм.

До зустрічі через рік, Святий Миколай!


дівочий вокальний ансамбль «Ангельорус» і
«Святий Миколай» (Володимир Стефанишин)


Завершується 2011 рік, що промайнув так швидко і майже непомітно. Напередодні святкових різдвяно-новорічних днів хотілося б, щоб кожен, хто живе у нашому селищі, задав собі питання: а що доброго в цьому році зробив особисто я? Вже настільки втратили сенс і стали банальним балачки про державу, про владу, яка робить все не так, про те, як все погано і немає ніякого просвіту. Коли знову чуєш такі розмови, хочеться задати питання: а що я зробив для того, щоб наше суспільне життя покращилося, крім того, як критикувати державу і владу? Які добрі справи вчинив саме я? Які з них були записані у ту Книгу, де пишуться добрі діла? І яку відповідь я отримаю від Бога на своє прохання про допомогу? Адже, хто як не Він знає, що те, що людина сіє у своєму житті, те вона буде й пожинати.
0 0

І.О. Каленчук, художній керівник ЦК «Уваровський дім» 
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.