» » Озера в селищі Коцюбинське: Повернення до чистих джерел

Озера в селищі Коцюбинське: Повернення до чистих джерел

Так можна назвати проект очищення озера в селищі Коцюбинське. Колись мальовниче озеро приваблювало джерельною водою і цілющим лісовим повітрям не лише жителів селища, сюди приїжджали на відпочинок і кияни. Однак з часом воно зазнало значного забруднення, джерела замулилися, остання чистка озера проводилися лише в 1957 році. На сьогодні ініціатори проекту знайшли архівні фото останньої очистки, на одній з них тодішній селищний голова Коцюбинського біля трактора. Однак з цього часу, як кажуть, стільки води спливло — майже 54 роки! Уже мало хто з коцюбинчан вірив, що озеру повернуть його первісну суть. Однак селищному голові Вадиму Садовському за підтримки депутата обласної ради Наталії Семко вдалося зрушити цю справу з мертвої точки й розпочати нелегкий проект впорядкування цієї акваторії, не зважаючи на фінансові труднощі.

- Вже впродовж кількох місяців ведуться роботи з розчищення й оздоровлення лісового озера,— говорить селищний голова Вадим Садовський ,— це робиться, у першу чергу, для громади селища та регіону. Роботи реалізовуються на виконання розпорядження голови Київської обласної державної адміністрації Присяжнюка А.Й. А також, на виконання рішення Київської обласної ради №189-09VI від 23.08.2011 р. Відразу не можу щоб не відзначити головні рушійні сили цього проекту, він не відбувся коли б депутату обласної ради Наталії Семко не вдалося внести пропозиції щодо очистки озера до переліку природоохоронних заходів на цей рік. Відтак обласна рада виділила 300 тисяч грн. на роботи пов’язані з очисними роботами водойми, усі ці кошти мали цільове призначення й відразу потрапили на рахунок виконавця робіт однієї з організацій Укрводгоспу.
Мені стало цікаво подивитися на якому етапі знаходиться процес очищення озера.

- На даний час основні роботи зосереджені на дамбі,— говорить депутат обласної ради Наталія Семко, котра відразу зголосилася мене підвезти до місця робіт. На дамбі працював трактор з відбійним молотом, інші працівники впорядковували територію.— Справа в тому що ми зіткнулися з серйозною проблемою, необхідно демонтувати одне бетонне кільце, оскільки отвір дамби був забетонований і вийшов своєрідний тромб, через що вода в озері була стоячою і влітку «цвіла». Аби досягнути нормального циклу переливу води,— каже під акампонимент відбійного механізму Наталія Григорівна,— доводиться сантиметр за сантиметром видовбувати армований бетон, це дуже затримало інші роботи, адже ми планували вже на Водохрещу організувати перші купання.

- Отже, до наступного сезону в озері нарешті можна буде купатися?
- Сподіваюся що так, адже почищено не лише берегову лінію а й все дно від мулу, також перекрито стічні канави, згодом земснарядом будуть очищуватися джерела.

—Отже, в озері джерельна вода?
- Так і це надає йому особливої привабливості, до речі, найбільші три джерела знаходяться біля дамби, окрім цього на березі озера є чудове природне джерело, ми робили аналізи води — вони хороші, через що ми плануємо тут облаштувати бювет.

- А як в перспективі виглядатиме ця територія?
- Окрім поліпшення технічного стану озера та його оздоровлення передбачено ряд інших заходів. Тут буде рекреаційна зона: доріжки, літній театр зі сценою, де можна буде святкувати урочисті події та проводити концерти, а також Дні селища. Звичайно ж буде пляжна зона, взагалі, ця територія планується як паркова зона де можна буде насолоджуватися душею і тілом. Ви, мабуть, бували у новому Бучанському парку.

- Так , це дійсно окраса всього регіону, адже там оригінальні альтанки, скульптури, клумби...
- А ще там також є озеро, тож і в Коцюбинському навколо озера ми прагнемо облаштувати паркову зону, щоб вона була справжньою перлиною Коцюбинського і радувала не одне покоління жителів селища й гостей.
—Успіхів Вам.
—Я б хотіла сказати вам, бо від нашого ставлення також залежить здоров’я довкілля, адже жителі прилеглих районів також доклали руку до забруднення водойми, тож хочеться сподіватися що в майбутньому, коли озеро буде остаточно відроджено, вони так не робитимуть, адже окрім цього буде вестися постійний контроль, аби не виходило так, як в цьому прислів’ї, коли «плюють в криницю з якої п’ють воду». Адже з майже з цілої вулиці з річки Любка проходили стічні канали з приватного сектору.


Реконструкція ставка смт. Коцюбинське. Біля трактора
селищний голова Чепік Яків Малахович

Селищний голова Чепік Яків Малахович на місці
майбутньої дамби та реконструйованого ставка літо 1957 року.

Відкриття станції човнів для коцюбинчан та гостей селища червень 1958 року.
Основні керівники проекту: селищний голова Чепік Яків Малахович
та директор меблевої фабрики Саєнко Федір Іванович.

Завершення будівництва дамби ставка селища Коцюбинське весна 1958 рік.
0 0

Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.