» » Митці з Ізраїлю дали концерт в «Уваровському домі»

Митці з Ізраїлю дали концерт в «Уваровському домі»

У Ворзельському Центрі культури «Уваровський дім» 19 листопада пройшов надзвичайно високопрофесійний концерт камерної інструментальної та вокальної музики. Учасниками цього концерту стали гості з Ізраїлю, що завітали до України лише на тиждень – лауреати Міжнародних конкурсів і фестивалів Марія Йоффе (сопрано) та Марина Єрецька (фортепіано), також відома Ворзелю своїми виступами віолончелістка, лауреат Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів Юлія Білоусова.

Уперше в діяльності академічних концертів ЦК «Уваровський дім» ознаменувався аншлагом.
У залі не було вільних місць, тому організаторам довелося потурбуватися про розміщення новоприбулих глядачів – виставити додаткові стільці.
Надзвичайно цікавий репертуар і висока майстерність виконавців заполонили слухачів. Це були і відомі твори, і не дуже. Розпочалася концертна програма виконанням всесвітньовідомого твору М. Равеля «Кадиш» у виконанні М. Йоффе та М. Єрецької. Сильне драматичне сопрано Марії Йоффе дивувало аудиторію своєю подачею. Володіючи професійною вокальною технікою, артистка співала серцем, відчуваючи кожну ноту та гармонію. Вокальні твори М. Іпполітова-Іванова «5 японських віршів», С. Барбера «Очікування ночі», романси Е. Грига «Час троянд» і «Сон» стали дійсною насолодою. Твір Г. Перселла «Музика» артистки виконували тріо. А «Вокаліз» С. Рахманінова, що прозвучав наприкінці концерту у супроводі фортепіано та віолончелі, зірвав овації в залі.

Ворзельська слухацька аудиторія


Лауреат Міжнародних конкурсів і фестивалів Марина Єрецька

Не можна не згадати піаністку Марину Єрецьку. Високопрофесійна техніка гри, музичність, спроможність відчувати партнерів, а головне, – у всій грі відчувалася щира любов та відданість Музі, що супроводжує все її творче життя. До речі, родина Єрецьких коренями походить з Ворзеля. Сім’я залишила Україну в 2001 році і на нашій землі Марина не була вже 10 років.

Надзвичайно цікавим, але можливо дещо важким для сприйняття, виявився твір Б. Бріттена «Соната in C для віолончелі та фортепіано». Проте, віолончелістка Юлія Білоусова, що вже не раз дивувала ворзельську аудиторію своєю майстерністю, і в цей раз захопила у полон слухачів дивним звучанням свого інструменту та неперевершеною майстерністю виконання.

А тепер декілька слів про Юлію Білоусову. Вважаю, що мені в житті дуже пощастило, адже співпрацюю з людьми, що присвятили своє життя високому мистецтву. Доля цих людей не проста. Весь свій вільний час вони присвячують своєму творчому розвитку. Від 4 до 6 годин кожного дня занять на інструменті, прослуховування, репетиції, співпраця з іншими виконавцями, викладацька та гастрольна діяльність – таке цікаве й напружене життя Юлії. А враховуючи те, що вона мама 2-х маленьких донечок 2-х та 5 років та ще й жінка свого чоловіка, спостерігаючи за її творчим розвитком, не перестаєш дивуватися: як вона все встигає? Цікаве життя: з Юлею ми зустрілися саме тут, у Ворзелі, і саме в «Уваровському домі» через 20 років після закінчення Київського державного музичного училища ім. Глієра (нині Київський інститут музики ім. Р. Глієра). Це був перший концерт, присвячений творчості Б. М. Лятошинського, що відбувся 26 березня 2011 року. Колись, дуже давно, у дитинстві ми із Юлею були ученицями Київської музичної школи №34, займаючись на різних відділеннях. Потім, навчаючись в музичному училищі, - кожна на своєму відділенні, і живучи у столиці кожна своїм студентським життям, - ми навіть не могли собі уявити, який подарунок нам готує курорт Ворзель. Скільки виявилося радості, тепла і спільних спогадів, коли нас привітали і об’єднали стіни «Уваровського дому»! З того часу Юлія є постійною учасницею академічних концертів, що ЦК «Уваровський дім» незмінно присвячує Великому Ворзельцю Б. М. Лятошинському.
Повертаючись до концерту, зазначу, що такі творчі зустрічі будемо намагатися проводити частіше.

Лауреат Всеукраїнських і Міжнародних конкусів, віолончелістка, Юлія Білоусова


Тріо під час виступу на сцені «Уваровського дому»


Насамкінець висловлюємо щиру подяку від Ворзельської адміністрації та ЦК «Уваровський дім» нашим шановним гостям М. Йоффе, М. Єрецькій та Ю. Білоусовій та бажаємо їм здоров’я, щастя, творчої наснаги і подальшого зростання на шляху до музичних зірок. А більш за все – нових творчих проектів і подальшої співпраці. Зі свого боку, будемо прикладати всі зусилля, щоби дарувати ворзельцям більше хвилин радості й душевної насолоди, що дарує нам Високе мистецтво.

Велике спасибі всім, хто відгукнувся на наші афіші, і до нових зустрічей у концертній залі «Уваровського дому»!
0 0

Ірина Каленчук, художній керівник ЦК «Уваровський дім» 
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.