» » У Ворзелі відбулися зустрічі з творчою групою фільму «Останній герой»

У Ворзелі відбулися зустрічі з творчою групою фільму «Останній герой»

6 та 7 листопада з нагоди 68-ї річниці визволення Київщини та 70-ї річниці початку діяльності Ворзельської підпільної організації у приміщенні Ворзельського музею історії та культури «Уваровський дім» та у клубі санаторію «Україна» відбулися зустрічі з творчою групою фільму «Останній герой» режисера-ворзельчанки Світлани Соколенко, які організували його творці. Одним із консультантів фільму виступив зберігач фондів – керівник музею О.Г. Соколенко, за матеріалами книжки якого, написаної у співавторстві з Ю.Л. Мельничуком, було знято цей фільм.

Уперше документально-публіцистичний фільм «Останній герой» було презентовано цього року на День Перемоги, а у жовтні він посів друге місце на ІІІ Міжнародному кінофестивалі «Люди і кораблі» (Київ), де був також відзначений в номінації «Кращий фільм про війну» та одержав почесну грамоту від Державної служби з питань інвалідів і ветеранів Міноборони України.

Спочатку присутні познайомилися з історією діяльності Ворзельського підпілля (О.Г. Соколенко), слухали спогади О.Б. Білостоцької, В.В. Васильєвої, які були очевидцями подій 1943 року, І.Д. Риндіна – єдиного з ворзельських ветеранів, який брав участь у форсуванні Дніпра та звільненні Києва та області, а потім переглянули фільм. Особливо приємно було бачити у залах дітей – зала ДК санаторію «Україна» була майже повністю заповнена учнями Ворзельської та Михайлівсько-Рубежівської шкіл. 6 листопада, після закінчення перегляду, від імені присутніх були покладені квіти до пам’ятника загиблим солдатам та біля обеліску на місці будинку підпільників Білостоцьких, позвірячому закатованих власівцями у 1943 році.
О.Г. Соколенко, зберігач фондів музею історії та культури «Уваровський дім» 
Уваровський дім Ворзель
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.