» » У Ворзелі відкрився музей музичної культури

У Ворзелі відкрився музей музичної культури

12 листопада у Ворзелі відкрився музей музичної культури «Ворзель». Його заснувала Олена Іванівна Куц. Більша частина її життя пов’язана з Будинком творчості Національної спілки композиторів України «Ворзель». Тут вона тривалий час працювала беззмінним директором.

Коли в 1987 році я реорганізовував наш музей зі шкільного в міський, то звернув увагу на відсутність матеріалів про перебування композиторів у нашому краю. Тоді поїхав у Ворзель, у Будинок творчості композиторів. Директор О. Куц надала фото композиторів, які і зараз експонуються в Ірпінському історико-краєзнавчому музеї.

Свого часу народна артистка Української РСР Ганна Борисоглібська заповіла свою садибу у
Ворзелі Спілці композиторів. З того часу Ворзель має таке значення в музиці, як Ірпінь з його
Будинком творчості письменників у літературі. Олена Іванівна добре знає композиторів, багато з яких стали класиками української музики. Працівники Будинку творчості часто були першими слухачами написаних у Ворзелі музичних творів. У музеї представлено фото і особисті речі композиторів.

На відкритті музею виступили заступник Ворзельського голови Ніна Соколова, колишній Ворзельський селищний голова Сергій Кухарський, представник ворзельської громадськості Ігор Гавриленко і композитор Віталій Кирейко. Представник Ірпінської жіночої організації «Лада» Галина Єгорова подарувала музею портрет українського композитора Леоніда Грабовського, який виїхав до США.
Олена Куц провела першу екскурсію по музею. Виступи учасників презентації чергувалися з творами музичної класики у виконанні Ольги Шупик і Олени Дикуші. Презентацію провела поетеса, директор Центрального будинку культури Ірпеня Юлія Бережко-Камінська.


Фото з сайту: www.vorzelkurort.com.ua
Анатолій Зборовський, директор Ірпінського історико-краєзнавчого музею 
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.