» » Ворзель відзначив Міжнародний день музики

Ворзель відзначив Міжнародний день музики

1 жовтня у ЦК «Уваровський дім» відбувся концерт, присвячений Міжнародному Дню музики за участі Київського ансамблю «Анатра». Неймовірно, але у Ворзель потрапляють люди, життя і творчість яких нерозривно пов’язані з мистецтвом. Можливо, це пов’язано з історичними джерелами, які говорять про те, що у Ворзелі мешкали і творили понад 50 видатних особистостей (музей ЦК «Уваровський дім» має експозиції на цю тематику). І тепер тут живе багато музикантів, художників, режисерів і майстрів поетичного слова. Тому наша батьківщина і притягує своїм творчо набутим ароматом всіх, хто небайдужий до мистецтва. Різні і в той же час багатогранні, молоді й не зовсім, талановиті і наповнені невичерпною енергією творити й нести у світ радість і добро – саме такі люди потрапляють до Ворзельського Центру культури і стають незмінними учасниками концертів, що проходять щомісяця.

Ансамбль з такою дивовижною назвою «Анатра» побував у Ворзелі вперше і можна з упевненістю сказати, що не в останнє. Як потрапили сюди? Дуже просто. Коли мені надається нагода пропонувати людям проводити у Ворзелі академічні концерти, то жодного разу не було відмови, не зважаючи на те, що концерти проходять безкоштовно і крім слів вдячності та квітів, ми не маємо можливості надати артистам щось більше. Але люди приїжджають, знайомляться, повертаються додому з неповторними враженнями від атмосфери тепла і прийнятності, що панує під час виступу, (але, на мою думку, це залежить і від самого репертуару і від самих виконавців) і повертаються знову на нашу землю вже з більшим бажанням ділитися із набутим творчим доробком. Так було і цього разу.

У виконанні солістки ансамблю звучить «Аве Марія» Каччіні


Артисти захоплені виконанням «Лібертанго» Пьяцоло


На запрошення провести у Ворзелі академічний концерт ансамблю «Анатра» поступила згода. Після обговорення репертуару і складу виконавців була назначена дата проведення концерту, що призначалася спеціально на Міжнародний День музики і концерт відбувся. Приємно вражало все. І склад виконавців (3 акордеона, 2 віолончелі, гітара, синтезатор і фортепіано, 2 вокалістки). І сама форма проведення – це був пізнавально-лекційний концерт, що надав можливість не тільки насолодитися звучанням музичного твору, але й узнати про долю його написання, про його музичні образи. Репертуар концерту включав у себе твори композиторів, що жили і творили в різні епохи і в різних країнах, починаючи з ХVІ ст. і закінчуючи сучасним часом. Це були відомі твори Й.С. Баха «Менует», «Шутка», «Арія», Вілла-Лобос «Арія», Каччіні «Аве Марія», Бонфа «Черный Орфей», твори Гріга, Каміллері, Міллера, Пейронні, Б. Хьюго, популяний твір «Лібертанго» Пьяцоло та ін. До концертної програми увійшли 20 інструментальних творів (із них – 2 вокально-інструментальні). Але найбільшим враженням, як на мене,було те, що виконавці не є професіоналами, тобто ніхто із них, не враховуючи художнього керівника Надії Буц, не закінчував вищі музичні навчальні заклади.

Ансамбль «Анатра» був створений у 2004 році за ініціативою випускників різних музичних шкіл, які не бажали розставатися із музикою, але за певними причинами навчалися (і навчаються) в навчальних закладах іншого профілю. До першого складу учасників ансамблю увійшли студенти НАУ (Національний Авіаційний Університет), тому і назва ансамблю виникла сама собою, адже «Анатра» - це назва першого українського серійного літака . У подальшому склад виконавців змінювався: в різний час до нього входили і студенти КПІ (кафедра ядерної фізики), і НУКіМ (менеджер по туризму).

Нині учасниками ансамблю є студенти НАУ, ДУІКТу (Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій.), а також молоді програмісти, навіть є біотехнолог і лікар-кардіолог.


Заворожена звуками музики ворзельська аудиторія


Із самого початку незмінним художнім керівником була і є Надія Буц, яка закінчила Санкт-Петербурзький державний університет культури і мистецтв, за фахом є диригент оркестру і педагог з класу акордеона. Дивовижно, але аранжування кожного твору на такий склад інструментів ансамблю здійснюють сам художній керівник і самі виконавці. Хто працював в цьому напрямку, той розуміє, що то є за робота і чого вона вимагає. Аранжувати твір, розписати партію на кожний інструмент, проведення систематичних репетицій і редагування партитур… Цим треба жити і цьому треба себе присвятити, інакше, як кажуть музиканти – буде «халтура». Але слухачі, які побували на цьому концерті, можуть із впевненістю сказати: «Вищий клас!».

Музика, що звучала зі сцени, була насичена сильною тембральною окрасою, чому сприяло поєднання струнних і народних інструментів. По грі виконавців було чутно що всі вони мають систематичну технічну підготовку. А по тому, як молоді люди трималися на сцені було видно, що сцена для них стала невід’ємною частиною життя. Адже ансамбль «Анатра» став лауреатом Всеукраїнських ("Весняний зорепад" та "Класичний Мерідіан") і міжнародних конкурсів ( переможець конкурсу "Golden Talant of the World" - Київ та лауреат фестивалю ім. Марії Конопницької - Пшедбуж, Польша). Приємністю для всіх ворзельців залишається те, що ансамбль «Анатра» погодився приїхати до нас із виступом ще раз. І на цей раз, сподіваюсь, їхній виступ ознаменується аншлагом. Адже не можна не шанувати людей, що не втомлюються дарити людям насолоду, чудовий настрій і бажання жити, кохати і творити. До нових зустрічей, «Анатро»!

Ласкаво просимо до ЦК «Уваровський дім», шановні ворзельціт а їх гості!
Ірина Каленчук, художній керівник ЦК «Уваровський дім» 
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.