» » Обговорення Генерального плану розвитку Ірпеня

Обговорення Генерального плану розвитку Ірпеня

Нещодавно прийшло обговорення Генерального плану розвитку Ірпеня. Виконавець проекту, науково-дослідний інститут «Діпромісто», звітував про вже витрачені на проектування 600 тисяч гривень бюджетних коштів. Ще 300 тисяч із запланованих видатків Ірпінський бюджет перерахує проектувальникам пізніше.

Окрім презентованого загального Генерального плану, точніше його проекту, існують ще плани зонування та детальний план територій. Саме останнього найбільше стосувалися запитання присутніх представників влади та громади. Втім, також були й загальні питання. Так депутат Ольга Олійнич поцікавилася, яку загалом територію охопив представлений проект генплану? Відповіли: 3700 гектарів. Водночас зазначивши, що наразі не існує затверджених меж міста Ірпінь. Втім, озвучена цифра свідчить, що в план включені 2000 гектарів (біля Стоянки та в заплаві річки поблизу вул. Лугової), на які претендував Києво-Святошинський район. Проте, слід зазначити, що після прийняття Генерального плану на місцевому рівні, його повинна затвердити ще й Верховна Рада України.

Тепер детальніше. Цим проектом 300 гектарів Ірпінських земель відведено під індивідуальну забудову, 80 гектарів – під багатоповерхову. Маються на увазі загальні цифри, тобто в ці показники включена вже існуюча забудова, плюс запланована. Так з 80 гектарів під багатоповерхівки – 48 га вже забудовано (або ж забудовується), а на 32 га будівництво тільки планується.

Ще представники «Діпроміста» звернули увагу на непомірні темпи знищення Ірпінських лісів: «За голову взялися, коли побачили кадастрову документацію. Ви «з’їли» свої зелені насадження». Адже багато територій, де зараз шумлять дерева, на карті позначено жовтим кольором забудови. Тобто громадянам вже видані акти на земельні ділянки під будівництво. Внаслідок чого проектувальники ледве «вписалися» у нормативи, які допоки що дозволяють Ірпеню вважатися курортним містом. У зв’язку з чим представники «Діпроміста» наголосили на необхідності збереження лісопаркових зон.

Також не «вписуються в ідеологію» курортного міста й деякі підприємства. Зокрема, меблева фабрика на березі Ірпінь-річки. Проектувальники радять її перенести в інше місце, а там, поруч з Будинком творчості письменників, доречно розмістити аквапарк. Озеро (колишній кар’єр) в районі СМУ планують облаштувати для змагань з водно-гребних видів спорту. Заплановано індивідуальну забудову заплави Ірпінь-річки. Зокрема, запроектовані нові вулиці на місці одного зі зрошувальних каналів, прокладеного на північ від меблевої фабрики. Планується, що середній з трьох каналів «заженуть» у трубу, поверх якої прокладуть дорогу в дві смуги.

Через Ірпінь щодоби проходять 60 пар поїздів – це дуже багато. Відтак, планується спорудження ще однієї гілки залізниці – від Клавдієвого у напрямку Фастова. Це дозволить значно зменшити транзит вантажних перевезень через наше місто. Окрім цього, у самому Ірпені згідно Генерального плану буде споруджено тунель та естакаду над залізницею. «Прокол» під залізничним полотном заплановано на місці старого переїзду – навпроти вулиці Гагаріна з виїздом на Жовтневу. На місці нинішнього переїзду західний та східний «береги» Ірпеня з’єднає естакада над залізницею.

Під час обговорення проекту Генерального плану депутат Ігор Вишняков висловився проти розміщення онкологічного центру у запланованому місці – на розі вулиць Карла Маркса та Пушкінської. «Це ж, фактично, центр міста, – мотивував свою позицію депутат, – нехай такий заклад буде на окраїні, а в тому місці доречно облаштувати парк відпочинку.

У Бучі розмістили парк на сорока гектарах, а ми не можемо й на десяти гектарах таке зробити».

Ігор Вишняков занепокоївся, що обладнання для лікування онкохворих може зашкодити здоровим. На це проектувальники зауважили, що у них даний онкоцентр зазначений як медичний заклад. У будь-якому разі передбачені охоронні зони та обмеження для кожного закладу (у тім числі й медичного) залежно від виду діяльності та обладнання, яке ним використовується.

В Ірпені генпланом заплановано також нову лікарню – по вулиці Комінтерна навпроти нинішньої дитячої лікарні. Голова Жіночої організації «Лада» Тетяна Ледньова поцікавилася чи з’явиться в нашому місці пологовий будинок та гінекологічне відділення. Проектувальники відповіли, що спорудження цих важливих закладів передбачене на території нинішньої дитячої лікарні.

Запитували присутні про школи та дитсадочки. З’ясувалися, що зараз в Ірпені дитячі садочки перевантажені на 60 відсотків. А в школах, навпаки, простежується певна тенденція недобору учнів. Проте, в новобудовах передбачені й нові дитячі садочки, й школи.  
Розробку Генерального плану планується завершити до кінця нинішнього року. Обговорення його наступного етапу заплановане на листопад. Громадським слуханням проекту генплану передуватимуть щонайменше два такі обговорення.
2,5 -1,5

сайт с.м.т. Гостомель, 
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.