» » » Які документи подаються нотаріусу

Які документи подаються нотаріусу

Шановні громадяни, для зручності отримання нотаріальних послуг законодавцем визначено які документи подаються нотаріусу для вчинення нотаріальних дій.

Звертаю Вашу увагу на те, що нотаріусу подаються тільки оригінали документів (паспорт, реєстраційні номери облікової картки платників податків за даними Державного реєстру фізичних осіб-платників податків, правовстановлюючі документи на рухоме та нерухоме майно, свідоцтво про народження, про шлюб тощо).

Документи, викладені на двох і більше окремих аркушах, повинні бути прошиті, аркуші пронумеровані і скріплені печаткою.
Дописки, закреслені слова чи інші виправлення у документі повинні бути застережені підписом відповідної посадової особи і печаткою установи, підприємства або організації чи особи, яка видала документ. При цьому виправлення повинні бути зроблені таким чином, щоб можна було прочитати як виправлене, так і помилково написане.

Законом нотаріусу заборонено приймати для вчинення нотаріальних дій документи, які не відповідають вимогам законодавства або містять відомості, що принижують честь, гідність та ділову репутацію фізичної особи або ділову репутацію юридичної особи; які мають підчистки або дописки, закреслені слова чи інші незастережні виправлення; документи, тексти яких неможливо прочитати внаслідок пошкодження, а також написані олівцем.
Не приймаються для вчинення нотаріальних дій документи, у яких не можна прочитати все в них написане в первісному написанні (наприклад, залиті чорнилом, потерті та ін.). Не приймаються порвані документи та документи, викладені на двох і більше окремих аркушах, якщо аркуші не прошито у спосіб, що унеможливлює їх роз'єднання без порушення цілісності, а аркуші не пронумеровано і не скріплено підписом посадової особи та печаткою юридичної особи, яка видала документ.

Тексти нотаріально посвідчених угод, засвідчуваних копій документів і виписок з них, тексти перекладів та заяв повинні бути написані ясно і чітко. Числа і строки, що стосуються змісту посвідчених угод, мають бути позначені хоча б один раз словами, а назви юридичних осіб - без скорочень і з зазначенням їх адрес.

Прізвища, імена та по-батькові громадян повинні бути написані повністю із зазначенням місць їх проживання.
Сподіваюсь, що вищезазначене стане Вам у нагоді в подальшому.

З повагою
Приватний нотаріус Ірпінського міського нотаріального округу Матвієць Наталія Петрівна
(м. Буча, вул. Комсомольська,15, тел. роб. (0497) 48693, моб. (068) 1207998)
Матвієць Н. П. 
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.