» » » Податкова: Про зміну ставки збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства з 1 серпня 2011 р.

Податкова: Про зміну ставки збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства з 1 серпня 2011 р.

Про зміну ставки збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства з 1 серпня 2011 р.

Відповідно до ст. 1 Закону України від 9 квітня 1999 року №587-XIV «Про збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства» (зі змінами та доповненнями) платниками збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства є суб’єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності та підпорядкування, які реалізують в оптово-роздрібній торговельній мережі та мережі громадського харчування алкогольні напої та пиво.

Виробники алкогольних напоїв та пива є платниками збору лише за умови реалізації ними цієї продукції в роздрібній торгівлі безпосередньо споживачам. У разі постачання такої продукції суб’єктам оптової та роздрібної торгівлі власного виробництва вони не є платниками збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства. У разі реалізації алкогольних напоїв та пива за договорами комісії (консигнації) платниками збору є суб’єкти підприємницької діяльності (крім виробників-комітентів у разі здійснення ними оптової торгівлі алкогольних напоїв та пива), які отримують на свій рахунок кошти або інші види компенсації за продаж цієї продукції.

Згідно з ст. 2 Закону України від 9 квітня 1999 року №587-Х!У «Про збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства» об’єктом обкладення збором на розвиток виноградарства, садівництва та хмелярства є виручка, одержана від реалізації в оптово-роздрібній торговельній мережі алкогольних напоїв та пива.

Відповідно до ст. 3 Закону України від 9 квітня 1999 року N587-ХІУ «Про збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства» (зі змінами та доповненнями) ставка збору становить 1% від об’єкта оподаткування.

Однак пунктом 8 розділу 1 Закону України від 07.07.2011 р. №3609-VI «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення окремих норм Податкового кодексу України» внесено зміни до статті 3 Закону України «Про збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства» щодо ставки збору, яка

з 1 серпня 2011 р. становитиме 1,5% від об’єкта оподаткування.

Звіт про суму нарахованого збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства подається платником збору до органу ДПС за своїм місцезнаходженням щомісяця протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного місяця.
Коментарів: 0
Додати коментар