» » » За розміщення відходів справляється екологічний податок

За розміщення відходів справляється екологічний податок

Платниками екологічного податку є суб'єкти господарювання, юридичні особи, що не провадять господарську (підприємницьку) діяльність, під час провадження діяльності яких здійснюється, зокрема розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об'єктах, крім розміщення окремих видів відходів як вторинної сировини (підпункт 240.1.3 пункту 240.1 статті 240 Кодексу).

З 1 січня 2011 року базою щоквартального оподаткування є відходи платника податків, що тимчасово розміщуються (зберігаються), в т. ч. на кінець звітного періоду (кварталу) на власній території (до їх передачі на утилізації або розміщення іншому суб'єкту господарювання (комунальному або спеціалізованому підприємству тощо) в місця видалення відходів в т. ч. у разі наявності укладених договорів на видалення та утилізацію відходів з суб'єктом господарювання (комунальним або спеціалізованим підприємством тощо).

Статтею 246 Кодексу встановлено ставки податку за розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об'єктах. За податковими зобов'язаннями з екологічного податку, що виникли з 1 січня 2011 року до 31 грудня 2012 року включно ставки податку становлять 50 відсотків від ставок, передбачених, зокрема, статтею 246 Кодексу (пункт 2 підрозділу 5 розділу XX "перехідні положення" Кодексу). Пунктом 250.1 статті 250 Кодексу встановлено, що базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному кварталу.
У зв'язку з цим, обов'язком платника податку є обчислення, нарахування та сплата до бюджету екологічного податку, а також складання податкової звітності у разі наявності фактичних обсягів розміщення відходів, відповідно зберігання (тимчасового розміщення до утилізації чи видалення) протягом звітного кварталу.

Первинний облік відходів усім суб'єктам господарювання рекомендовано вести за формою N 1 ВТ "Облік відходів та пакувальних матеріалів і тари". Ця форма та Інструкція щодо її заповнення затверджена наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища України від 07.07.2008 N 342, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 09.09.2008 за N 824/15515 (далі - Інструкція N 342).
За роз'ясненням трактування положень природоохоронного законодавства та у сфері поводження з відходами відповідно до Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" та Закону України "Про відходи" платникам екологічного податку слід звертатися безпосередньо до територіальних органів спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань екології та природних ресурсів, а також до центрального органу виконавчої влади - Міністерства екології та природних ресурсів України.

Консультації з питань справляння екологічного податку можна отримати:
- в податковій інспекції за адресою: м.Ірпінь, вул. Шевченка 2”А”, Ірпінська ОДПІ, кімната №316, контактний телефон 5-54-55;
- на WEB-сайті ДПА України (www.sta.gov.ua) d категорії "300. Екологічний податок" сервісу "Єдина база податкових знань".
Сектор масово-роз`яснювальної роботи Ірпінської ОДПІ 
Коментарів: 0
Додати коментар