» » Не знавши броду – не лізь у воду.

Не знавши броду – не лізь у воду.

Не знавши броду – не лізь у воду, наголошує народне прислів’я. Найбільш корисний відпочинок влітку - це відпочинок на воді. Але відпочиваючи, завжди треба пам’ятати про безпеку. Адже тільки з початку 2011 року на Київщині на водних об’єктах загинуло 59 осіб, ще 10 - врятовано, але тільки в цьому місяці надійшло повідомлення про 19 трагічних випадків. Щоб ви глибше зрозуміли всю безглуздість багатьох вчинків людей, що призводять до трагедій хочеться навести приклад.

17 липня від чергового по Ірпінському МВ ГУ МВС до МУ МНС надійшло повідомлення про зникнення 19-ти річного хлопця, який відпочивав зі своєю дівчиною на річці Ірпінь. Чоловік напередодні приїхав на заробітки з Закарпатської області. На ранок 18 липня водолазно-пошуковою групою було виявлено тіло постраждалого. Ймовірна причина загибелі - купання в нетверезому стані. На даний момент ведеться слідство.
Випадки, різні, але наслідки жахливі - гинуть люди. Тож, щоб не трапилось біди, навіть той, хто вміє добре плавати, повинен постійно бути обережним, уважним, дисциплінованим, і суворо дотримуватись правил поведінки на воді.

Необхідно звернути особливу увагу на роз’яснювальну роботу з дітьми в літніх таборах відпочинку, вдома, у дитячих садочках. Варто пам’ятати, що основними умовами безпеки є:
- правильний вибір та обладнання місць купання;
- навчання дорослих і дітей плаванню;
- суворе дотримання правил поведінки під час купання і катання на плавзасобах;
- постійний контроль за дітьми у воді з боку дорослих.

Купатися треба у призначених для цього місцях, на обладнаних пляжах. Інакше можна отримати травми ніг, які пов’язані з засміченням дна водойми скляними і металевими предметами. Тим більше не можна пірнати в незнайомих місцях. Діти до 12 років допускаються в воду тільки у супроводі дорослих.

На рівнинних річках є багато ям і вирів. Вони підступно зустрічаються біля піщаних кос, під берегом, де особливо полюбляють купатися діти.
Великою бідою може обернутися пірнання на мілководді або в незнайомих місцях. У таких випадках можливі травми шийного відділу хребта з пошкодженням спинного мозку.

Існують правила безпечної поведінки на воді. До них належить заборона запливати за буйки, не пірнати у незнайомих місцях, не випливати на судновий хід і не наближатися до суден, не гратися у воді (тягнути когось за ноги під воду, робити захвати шиї, тощо), не заходити у воду у нетверезому стані.

Човни, катери та інші плавзасоби, що належать санаторіям, дитячим таборам і базам відпочинку, повинні реєструватися встановленим порядком. Щорічно перед початком сезону вони проходять технічний огляд. Малі судна повинні знаходитися під охороною або під замком. Перед відплиттям їх потрібно перевірити на справність і оснастити рятувальними засобами. Наказом по установі призначаються особи, відповідальні за збереження, технічний стан і експлуатацію малих суден.

Якщо човен перевернувся, головне не розгубитися. Човен, що перекинувся, добре тримається на воді, отже треба зберігати спокій і до прибуття рятувальників триматися за човен, штовхаючи його до берега.
Потрапивши під пліт, або вітрило човна, що перекинулися, ні в якому разі не можна заплющувати очі. Варто плисти в тому напрямку, відкіля надходить світло.

Той, хто добре вміє плавати, у першу чергу повинен допомогти тому, хто не вміє плавати, підтримувати його на плаву.
Рятувати треба спочатку одного потопаючого, а потім іншого; спасти вплав одночасно кількох людей неможливо.

Під час катання дітей необхідна присутність дорослого в кожному човні. Він повинен вміти управляти судном, добре плавати, знати прийоми надання невідкладної допомоги постраждалим на воді.
Причиною загибелі людей на воді можуть бути вири, що затягують навіть досвідчених плавців, підводні плини, які паралізують волю людини, що пливе; водорості, що сковують рухи плавця.

У швидкій річці можна потрапити у сильну течію. Вона підхоплює плавця і починає безладно нести. Непосильна боротьба з течією може вкінець виснажити сили плавця. Тому розсудливіше плисти за течією, періодично відпочиваючи на спині, повільно наближаючись до берега. У випадку, якщо плавець опинився у воді під час сильного пориву вітру, він не зможе вийти з води. У таких випадках необхідно обрати найбільш сильну попутну хвилю, наблизитися на ній до берега і вибігти на нього.

Тому звертаємося до Вас з турботою і проханням: відпочиваючи, дотримуйтесь заходів безпеки. Цінуйте власне життя, бережіть життя своїх дітей. Від зневажливого ставлення до правил безпеки на воді може статися непоправне лихо.
Нехай Ваш відпочинок буде радісним, приємним, а головне – безпечним!
А. С. Глюза, старший інспектор з нагляду у сфері пожежної безпеки Ірпінського міського управління ГУ МНС України в Київській області старший лейтенант цивільного захисту 
Коментарів: 0
Додати коментар