Багатодітна сім’я

Багатодітна сім’я. Це сім’я, в якій багато дітей, чи багато спільних дітей? Коментар адвоката.

Як відомо, останнім часом приймалось ряд нормативних актів щодо посилення соціального захисту багатодітних сімей. Одначе, колізії виникали власне у правильності та справедливості визначення самого поняття багатодітної сім’ї, адже реалії життя такі, що сім’ї створюються, розпадаються та знову створюються.

У серпні 2011 року набрав чинності Закон, яким внесено зміни до статті 1 Закону України «Про охорону дитинства», а саме, визначено нове поняття терміну «багатодітна сім’я».

Так, до цього часу багатодітною сім’єю Закон визначав, цитую: «сім’я, що складається з батьків (або одного з батьків) і трьох та більше дітей.

Ось таке коротке тлумачення. Є прислів’я «краткость – сестра таланта», однак напевно це не для цієї ситуації. Адже не знаю, як у Вашому регіоні, проте не так давно, ще до прийняття зазначених змін, до мене, як до адвоката, на прийом звернулась жінка, яка зазначила, що від першого шлюбу у неї двоє дітей, а зараз перебуває у другому шлюбі і також має двоє дітей. Фактично у її сім’ї виховується четверо дітей. Однак місцеве управління праці та соціального захисту населення не визнає дану сім’ю, як багатодітну.

Думаю, з прийняттям цих змін питання незрозумілого тлумачення поняття багатодітної сім’ї буде вичерпано, адже поняття багатодітної сім’ї згідно із прийнятими змінами більш деталізовано та визначено наступним чином: "багатодітна сім'я - сім'я, в якій подружжя (чоловік та жінка) перебуває у зареєстрованому шлюбі, разом проживає та виховує трьох і більше дітей, у тому числі кожного з подружжя, або один батько (одна мати), який (яка) проживає разом з трьома і більше дітьми та самостійно їх виховує. До складу багатодітної сім'ї включаються також діти, які навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах, - до закінчення навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років".

Отже, як бачимо, якщо раніше багатодітною сім’єю рахувалась сім’я, у якій є троє дітей, тобто осіб до 18 років, то тепер сім’я вважатиметься багатодітною із урахуванням дітей до 23 років, які продовжують навчання.

Проте, згідно із новоприйнятим Законом, речення щодо зарахування до складу багатодітної сім’ї дітей до 23 років, які продовжують навчання, буде набирати чинності з 1 січня 2012 року.

Науково-практичний коментар Сімейного кодексу України
юрконсультація
  0
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.