» » Мотоспорт в регіоні розвивається стрімкими темпами

Мотоспорт в регіоні розвивається стрімкими темпами

Екстремальні види спорту завжди привертали увагу людей. Зазвичай, шалені віражі та перегони не тільки добряче «лоскочуть» нерви, але й заряджають добрячою порцією позитивної енергії.

Бучанцям в цьому плані пощастило. Принаймні двічі на рік, не виїжджаючи з міста, вони стають свідками красивого спортивного дійства – змагань з мотокросу.
Про зародження цього руху та розвиток мотоспорту в нашому регіоні ми спілкувалися з головним тренером української збірної цього виду спорту, чемпіоном Радянського Союзу з мотокросу, Президентом Клубу "СОНА" в м. Ірпені – Сергієм Пащинським.

Взагалі, Пащинських можна вважати династією мотогонщиків. Адже і син, і племінник Сергія Івановича – відомі спортсмени не тільки в Україні, але й у Європі. Причому, закордоном вони користуються більшою популярністю. Адже там цьому спорту приділяється більша увага, а до питання піар-акцій підходять дуже серйозно та відповідально.


- Сергію Івановичу, розкажіть про роботу ірпінського Клубу "СОНА". Які досягнення він має?
- Наш клуб створений і працює з 1997 року. За цей час в регіоні підготовлено дев’ять майстрів спорту колишнього СРСР та України, два майстри спорту міжнародного класу, які стали призерами Чемпіонату Європи з мотокросу – Олександр та Микола Пащинський. До речі, ці хлопці є членами збірної команди України з мотокросу, учасниками чемпіонату світу в Америці. Обидва брати – провідні спортсмени нашої країни. Також слід відзначити дворазового чемпіона СРСР Олександра Кубечка.

- Мабуть тому вирішальні національні змагання з мотокросу проводяться на малій Батьківщині?
- Дійсно, щорічно на бучанській мототрасі (район Гідровідвалу) відбувається тренувальний збір команд України, який проходить у три етапи. Крім того, два змагання проводимо в ранзі Кубку України серед аматорів і два змагання – у найвищому ранзі країни.
Зокрема, на День незалежності України, 24 серпня, відбудеться заключний етап чемпіонату України з мотокросу, а за місяць – 24 вересня, буде командний Кубок України з мотокросу. Тож, запрошую всіх громадян відвідати ці спортивні дійства.

- А чому свого часу ваш вибір зупинився саме на бучанській трасі та як все це починалося?
- У 1999 році, під патронатом Президента України, в районі Гідровідвалу відбувся фінал Всеукраїнських спортивних ігор з не олімпійських видів спорту. Ці змагання і дали поштовх до розвитку нашої мототраси. Велику роль в даному питанні відіграли міські голови Бучі та Ірпеня – саме вони стояли біля витоків моторуху в регіоні.
Сьогодні – це одна з найкращих мототрас в Україні. Вона була побудована силами спортивно-технічного клубу «СОННА» при безпосередній підтримці Бучанської міської ради, в особі міського голови Анатолія Федоруката його заступника Юрія Хоменка (який, до речі, є випускником Київського автодорожного інституту й добре знається на мотоспорті) і багатьох підприємців, які нам допомагають у цій нелегкій справі.
Зараз ми готуємо трасу на право отримання ліцензії проведення Чемпіонатів Європи та світу з мотокросу. Таке завдання поставив і Бучанський міський голова.

- Задуми дійсно грандіозні. Плануєте розвивати цю місцевість?
- Траса постійно модернізується. Адже для того, щоб отримати ліцензію на право проведення такого рівня змагань (в Україні таке право мають лише дві траси – у Чернівцях та Києві), потрібно виконати низку міжнародних стандартів і вимог.
Насамперед, мова йде про гідний прийом спортсменів та гостей чемпіонату, місця для проживання, технічне обладнання на трасі та ін. Усе це намагаємося втілити у життя. Наразі головна проблема, з якою зіштовхнулися – відсутність під’їзду до мототраси. Тому потрібно прокладати нормальне асфальтне покриття.
Взагалі, якщо все буде добре, то дане місце перетвориться на такий собі парк екстремальних видів спорту – картинг, автокрос тощо. Думаю, що сучасній молоді все це сподобається, а Буча стане в дечому унікальним містом України.

- Протягом якого часу повинна завершитися робота з підготовки до проведення Чемпіонату Європи?
- Строки… Знаєте, мабуть, у нашій країні прийнято підходити до цього питання так: потрібно «на вчора». Але суть у тому, що які б строки ми не ставили перед собою і не говорили, що завтра потрібно все вирішити – так не завжди виходить. Причина – відсутність фінансування. Сьогодні нас підтримує Федерація мотоциклетного спорту України, місцеві меценати, задіяний власний бізнес. Цими силами ми і будуємо мототрасу.
Загалом часу обмаль. Як уже казав, 24 вересня цього року буде проводитися чемпіонат Кубку України, на який плануємо запросити комісію Європейського мотоциклетного союзу. Потрібно, щоб вони подивилися місцерозташування траси, існуючі умови та те, що може бути в перспективі. І тільки після цього ми зможемо отримати попередній дозвіл на проведення Чемпіонату Європи (подати заявку). Тоді й приступимо до активних будівельних робіт, врахувавши всі побажання і зауваження фахівців. Потім буде повторна інспекція, і якщо комісію все влаштує, то Чемпіонату Європи з мотокросу у Бучі бути!

- Відомо, що ви також берете участь і в соціальному житті Бучі. Яким чином це відбувається?
- Крім спортивної діяльності, я є генеральним директором ТОВ «БІІАК» (Будівельна інженерна інвестиційна акціонерна компанія), яке зокрема працює і на теренах Бучі. Починали з невеликих об’ємів ямкового ремонту доріг, а потім брали участь у будівництві площі Т. Шевченка, парку М. Булгакову (виконували дорожні роботи). Також братимемо участь в облаштуванні нового бучанського парку, який зараз будується.

- Хто, зазвичай, на серйозних чемпіонатах представляє наш регіон?
- В автоспорті виступає Олександр Кубечко (дворазовий чемпіон України в гонках на виживання), Олександр Мандрик. У мотоспорті – це провідні спортсмени збірної України і наші земляки, двоюрідні брати – Олександр та Микола Пащинські.

- Чи будете якось розвивати діяльність місцевого Клубу?
- Звісно. При Клубі хочемо відкрити мотосекцію для дітей. Для цього потрібно мати хоча б 5-10 мотоциклів, на яких би хлопці вчилися їздити, тренувалися.
На жаль, зараз ні держава, ні окремі підрозділи централізовано не виділяють кошти на такий вид спорту. Поки що всі позитивні зміни відбуваються завдяки зусиллям ентузіастів. Хочеться вірити, що з часом така тенденція зміниться. І ми власним прикладом будемо цьому сприяти. Адже наша мета – зацікавити дітей корисною справою, «забрати» їх з вулиці, зробити так, щоб вони полюбили здоровий спосіб життя.
Людмила Гладська 
газета: «Бучанські новини» №27 від 15 липня 2011 року
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.