» » » Розмова з юристом про відпустку

Розмова з юристом про відпустку

Відпочити, оздоровитися – хочеться всього і відразу! І щоб жодні прикрі дрібниці не зіпсували задоволення… Так і буде, якщо заздалегідь з’ясувати деякі нюанси у юриста.
На запитання відповідає експерт, медичний юрист – Олена Бабич.

- Що робити, якщо після приїзду в готель умови проживання або харчування є іншими? Наприклад, було замовлено дитяче меню, а його немає?
- У випадку, якщо перелік заявлених в угоді послуг не відповідає дійсності, турист повинен постаратися отримати цьому підтвердження. Це можуть бути фотографії, письмовий акт, складений у присутності співробітників готелю і підписаний ними, будь-які письмові документи, отримані в готелі. Після повернення додому відпочиваючий має право пред’явити претензії конкретному туристичному агентству.

- У санаторії призначення лікувальних процедур є обов’язковим. Хто відповідає за те, що терапія буде підібрана правильно?
- Санаторії відносяться до медичних закладів, і приїхавши в будь-який із них рекомендації щодо лікування та об’єму необхідної терапії визначає лікар санаторію, який і несе відповідальність за правильність призначених процедур.

- Якщо дитина поїхала відпочивати в табір, хто відповідає за її безпеку і здоров’я? Кому адресувати претензії у спірних випадках?
- Питання відпочинку дітей (зокрема і в таборі) регламентуються Законом України «Про оздоровлення та відпочинок дітей». Відповідно положенням даного нормативного акту, працівники дитячого закладу оздоровлення та відпочинку несуть персональну відповідальність за безпеку життя та здоров’я дітей. Тому за наявності будь-яких претензій батькам чи законними представникам дитини необхідно звернутися із письмовою скаргою на ім’я директора табору.

- Яким чином має вирішитися ситуація, якщо дитина захворіла за декілька днів до закінчення строку путівки і, зрозуміло, що видужати вона не встигне?
- Якщо дитина захворіла під час табірної зміни, керівництво табору зобов’язане організувати її лікування і, за необхідності, доставити дитину додому. Зобов’язань вилікувати дитину, якщо строк путівки закінчився або ось-ось закінчиться, при цьому немає.

- Які види страхування бувають під час виїзду за кордон?
- Стандартне медичне страхування. Покриває витрати на лікування екстрених захворювань чи травм, а також придбання виписаних медикаментів. Крім екстреної евакуації та першої медичної допомоги, вона, як правило, передбачає безкоштовну відправку додому.
Страхування подорожуючих від нещасного випадку. Наприклад, при втраті працездатності виплачується повне відшкодування, яке іноді може складати десятки тисяч доларів. Незначні травми, переломи, забиття вилікують безкоштовно та відправлять додому.
Страхування туристів, які надають перевагу активному відпочинку: рафтінг, серфінг, мото- і джип-сафарі, гірські лижі та інші екстремальні задоволення. Любителям полоскотати нерви знадобиться особлива страховка, адже такий вид відпочинку найбільше травмонебезпечний. І в цьому випадку стандартне медичне страхування не покриє жодних витрат на лікування.

Страхування на випадок втрати багажу. Страхова компанія зобов’язується частково (а іноді й повністю) компенсувати вартість втрачених валіз. Деякі такі страховки передбачають конкретну суму виплати – наприклад, 100 євро за одне місце зареєстрованого багажу. Але якщо турист бажає повністю оцінити вартість багажу, проводиться попереднє його оцінювання, а розмір виплати у разі втрати зазначається в угоді (коштуватиме таке страхування дорожче).
Страхування громадянської відповідальності. Якщо в чужій країні ви випадково завдали шкоди здоров’ю або майну людей, то страховка повинна все відшкодувати. Але факт випадковості ще потрібно буде встановити (наприклад, дії в стані алкогольного сп’яніння такими вважатися не будуть).

- Які є види страхування під час відпочинку в пансіонатах чи санаторіях України?
- Деякі санаторії та пансіонати включають страховку у вартість путівки. Як правило, вона складається з медичного страхування, страхування транспорту та страхування від нещасного випадку. Якщо ж путівка не передбачає наявність страховки, можна звернутися в будь-яку компанію, яка надасть страхові пакети для туристів. Те ж саме можна сказати і про самостійний відпочинок.
  0
Коментарів: 0
Додати коментар