» » » Центри первинної медико-санітарної допомоги набули офіційного статусу

Центри первинної медико-санітарної допомоги набули офіційного статусу

Одним із завдань реформи медичної галузі є підвищення доступності медичної допомоги для населення, і, в першу чергу, — доступності до первинної медичної допомоги. Саме такої допомоги потребують 70% пацієнтів. І саме така медична допомога буде надаватися в центрах первинної медико-санітарної допомоги.

Нещодавно видано наказ Міністерства охорони здоров’я України від 20.05.2011 р. № 301, відповідно до якого центри первинної медико-санітарної допомоги внесено до Переліку закладів охорони здоров’я України. Це означає, що наразі вони отримали офіційний статус закладів охорони здоров’я.

У наказі Міністерства охорони здоров’я України № 384 «Про затвердження Примірного статуту Центру первинної медико-санітарної допомоги» викладені основні положення діяльності Центру, серед яких надання невідкладної допомоги, проведення профілактичної роботи серед населення тощо. Робота центрів первинної медико-санітарної допомоги полягатиме в забезпеченні населення доступною, безперервною, своєчасною, якісною та ефективною первинною медико-санітарною допомогою.

Довідка

Первинна медична допомога — медична допомога, що надається в амбулаторних умовах або за місцем проживання пацієнта лікарем загальної практики — сімейним лікарем і передбачає:
надання консультації, проведення діагностики та лікування найбільш поширених хвороб, травм, отруєнь, патологічних, фізіологічних (у період вагітності) станів, здійснення профілактичних заходів;
направлення відповідно до медичних показань пацієнта, який не потребує екстреної медичної допомоги, для надання йому вторинної (спеціалізованої) або третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги;
надання невідкладної медичної допомоги в разі гострого розладу фізичного чи психічного здоров’я пацієнта, який не потребує екстреної, вторинної (спеціалізованої) або третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги.
www.moz.gov.ua 
медреформа
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.