» » » Ірпінська ОДПІ повідомляє

Ірпінська ОДПІ повідомляє

Ірпінська ОДПІ повідомляє, що згідно Закону України №1824-VI від21.01.2010р внесені зміни в статтю 15-2 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” від 19.12.95р. №481/95-ВР .

Відповідно до цієї статті забороняється куріння тютюнових виробів, крім спеціально відведених для цього місць:
1) у закладах громадського харчування;
2) у приміщеннях органів державної влади та органів місцевого самоврядування, інших державних установ;
3) у приміщеннях закладів культури;
4) у приміщеннях закритих спортивних споруд;
5) у приміщеннях підприємств, установ та організацій всіх форм власності.

Тобто ця норма поширюється на всі підприємства, установи та організації незалежно від форми власності та виду діяльності підприємств (чи то магазин, кафе, павільйон, чи автостоянка, стоматологічний кабінет та ін.)

У місцях та закладах, де куріння заборонено, має бути розміщена наочна інформація, яка складається із графічного знака про заборону куріння та тексту такого змісту: "Куріння заборонено!".
У спеціально відведених для куріння місцях розміщується наочна інформація, яка складається із відповідного графічного знака та тексту такого змісту: "Місце для куріння. Куріння шкодить Вашому здоров'ю!".
У закладах громадського харчування відводиться не менше 50 відсотків площі торгових залів таких закладів для обслуговування осіб, які не курять.

Власник або уповноважені ним особи чи орендарі відповідних споруд, окремих приміщень зобов'язані відвести спеціальні місця для куріння, обладнані витяжною вентиляцією чи іншими засобами для видалення тютюнового диму, а також розмістити наочну інформацію про розташування таких місць та про шкоду, яку завдає здоров'ю людини куріння тютюнових виробів.
У місцях для куріння має бути розміщено прямокутний графічний знак із текстом такого змісту: "Місце для куріння" та інформація про шкоду, яку завдає здоров'ю людини куріння тютюнових виробів, із текстом такого змісту: "Куріння шкодить Вашому здоров'ю!".

Відповідно до ст.17 зазначеного Закону до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу в сумі 3400,0 грн. у разі не обладнання спеціально відведених для куріння місць та нерозміщення наочної інформації ("Куріння заборонено!" або "Місце для куріння. Куріння шкодить Вашому здоров'ю!"), передбаченої статтею 152 цього Закону.

Контроль за дотриманням вимог зазначеного Закону здійснює Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, а також органи державної податкової служби України.

Довідки за телефонами - 55-455, 56-656Сектор контролю за суб’єктами господарювання,
що здійснюють розрахунки в готівковій формі

Колесник О.П.
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.