» » » Ірпінська ОДПІ повідомляє

Ірпінська ОДПІ повідомляє

З метою реалізації завдань, поставлених Урядом України перед державною податковою службою щодо обговорення нагальних питань, що перешкоджають розвитку підприємницької діяльності, вироблення дієвих заходів щодо їх вирішення, в залі засідань Ірпінського міськвиконкому відбулась зустріч міського голови В.А.Скаржинського, начальника Ірпінської ОДПІ Візірова Б.Й керівництва багатьох міських служб з представниками малого та середнього бізнесу на тему "Партнерство між підприємцями та владою".

Про те, що бізнес і влада тісно повязані між собою, не треба зайвий раз нікого переконувати , хоча вони постійно й перебувають у пошуках рівноваги. але ефективний діалог влали і бізнесу неможливий без взаємного розуміння, тому пошук шляхів спрощення умов ведення бізнесу – це сьогодні надзвичайно актуальна тема діалогу.
Підчас зустрічі начальник Ірпінської ОДПІ Візіров Б.Й. наголосив, що сплачувати податки є вкрай важливим обов’язком всіх підприємців.Головний податківець Ірпеня розповів про майбутні правила спрощеної системи оподаткування відповідно до затвердженого Урядом законопроекту.
Відповідно до нього, запропоновано поділ фізичних осіб-підприємців на три категорії.
До першої буде віднесено осіб, які не використовують працю найманих осіб та обсяг доходу яких не перевищує 150 мінімальних заробітних плат (близько 150 тис. грн.). Для таких підприємств встановлюється ставка податку в межах від 1 до 10 % мінімальної заробітної плати (10-100 грн).

Друга категорія – особи, які використовують працю не більше 10 найманих осіб, а обсяг доходу не перевищує 1 000 мінімальних заробітних плат (близько 1 млн.грн.). Ставка – від 2 до 20 % мінімальної заробітної плати (20-200 грн).
Ставка для третьої категорії – 3% від отриманої виручки за умови сплати ПДВ або 5% без сплати ПДВ. До неї належать особи, які мають не більше 10 найманих осіб та обсяг доходу не перевищує 2 000 мінімальних заробітних плат (близько 2 млн. грн.).

У разі отримання доходу з порушенням вимог застосування спрощеної системи передбачено оподаткування за ставкою податку у розмірі 15 відсотків – для платників першої та другої категорії та за подвійною ставкою податку – для платників третьої категорії. Мова йде про застосування платником податку іншого способу розрахунків, провадження діяльності, не зазначеної у свідоцтві, перевищення граничного обсягу доходу тощо.

Законопроект також визначає випадки анулювання органами податкової служби свідоцтва платника єдиного податку, зокрема, у випадку виникнення податкової заборгованості зі сплати податку, провадження господарської діяльності, на яку не поширюється спрощена система, перевищення граничного обсягу доходу тощо.

Таким чином законопроектом передбачено послаблення фіскального навантаження на бізнесове коло, розширення економічних можливості для ведення підприємницької діяльності та спрощення механізму адміністрування податків.

Начальник Ірпінської ОДПІ зауважив, що податкова зацікавлена у дієвому та ефективному податковому законодавстві. Поточна практика сама підказує нам та законодавцям оптимальні шляхи до спрощення податкової системи, зручних для платників механізмів нарахування та адміністрування податків. Ми відкриті для співпраці та діалогу з усіма громадськими інституціями, що опікуються проблемами створення належного податкового, економічного та інвестиційного клімату в Україні. Сьогодні в податковому законодавстві необхідним є уточнення та врегулювання норм, які стосуються:
- надання узагальнюючих письмових податкових консультацій оподаткування акцизним податком операцій, які звільняються від оподаткування;
- звільнення громадян від обов’язків щодо декларування доходів, які оподатковуються за нульовою ставкою;
- спрощення процедури сплати збору за паркування транспортних засобів та туристичного збору;
- запровадження амортизації основних засобів для фізичних осіб-підприємців.

Адже нові норми оподаткування-це сигнал для економіки про переміщення бізнесу в нове середовище. Головне, що і держава, і платники податків отримали стабільність податкового законодавства. Тому перед податківцями стоїть надзвичайно важливе завдання-максимально сприяти запровадженню норм Податкового Кодексу і одночасно змістити акценти діяльності з площини контрольно - перевірочної до консультативної. Візіров Б.Й. запросив підприємців долучитись до його обговорення та надання пропозицій з врахуванням практичного досвіду ведення підприємницької діяльності.
Незважаючи на те, що у нас є чимало проблем, як зазначив Візіров Б.Й., підприємці повинні вчитися сучасним методам ведення бізнесу, засвоювати нові технології і вчитися подавати податкові звіти в електронному вигляді.
Також під час зустрічі присутні обговорювали нагальні проблеми роботи ринків Ірпінського регіону, нарахування та сплати єдиного соціального внеску, пожежної безпеки, тощо.

Підприємці одноголосно висловились за необхідність подальшої співпраці та продовження обговорення проблемних питань адміністрування податків відповідно до положень Податкового кодексу під час проведення семінарів, засідань за “круглим столом”, “гарячих ліній” тощо.

Як заявив в кінці заходу Візіров Б.Й., у податківців і платників податків одна мета – покращення добробуту громадян та процвітання України, тому проведення таких заходів сприяє прийняттю рішень по усуненню проблем підприємницької діяльності.
Кузнець Я.О., заступник начальника інспекції 
  0
Коментарів: 0
Додати коментар