Буча новини міста, Буча сайт » міська юстиція » Доступ до публічної інформації

Доступ до публічної інформації

9.05.2011 р. набрали чинності Закони України «Про внесення змін до Закону України «Про інформацію» та «Про доступ до публічної інформації».

Закон України «Про доступ до публічної інформації» (далі закон) визначив розпорядників інформації, а саме:

1) суб'єкти владних повноважень - органи державної влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування, органи влади Автономної Республіки Крим, інші суб'єкти, що здійснюють владні управлінські функції відповідно до законодавства та рішення яких є обов'язковими для виконання;
2) юридичні особи, що фінансуються з державного, місцевих бюджетів, бюджету Автономної Республіки Крим, - стосовно інформації щодо використання бюджетних коштів;
3) особи, якщо вони виконують делеговані повноваження суб'єктів владних повноважень згідно із законом чи договором, включаючи надання освітніх, оздоровчих, соціальних або інших державних послуг, - стосовно інформації, пов'язаної з виконанням їхніх обов'язків;
4) суб'єкти господарювання, які займають домінуюче становище на ринку або наділені спеціальними чи виключними правами, або є природними монополіями, - стосовно інформації щодо умов постачання товарів, послуг та цін на них.

До розпорядників інформації, зобов'язаних оприлюднювати та надавати за запитами інформацію, визначену в цій статті, у порядку, передбаченому цим Законом, прирівнюються суб'єкти господарювання, які володіють:
1) інформацією про стан довкілля;
2) інформацією про якість харчових продуктів і предметів побуту;
3) інформацією про аварії, катастрофи, небезпечні природні явища та інші надзвичайні події, що сталися або можуть статися і загрожують здоров'ю та безпеці громадян;
4) іншою інформацією, що становить суспільний інтерес (суспільно необхідною інформацією).

Також закон зобов'язав всіх розпорядників інформації надавати та оприлюднювати публічну інформацію - відображену та задокументовану будь-якими засобами та на будь-яких носіях, що була отримана або створена в процесі виконання суб'єктами владних повноважень своїх обов'язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації.
Згідно з законом, публічною є відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб'єктами владних повноважень своїх обов'язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень.
Відповідно до вимог цього Закону розпорядник інформації має надати відповідь на запит на інформацію не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту.

У разі якщо запит на інформацію стосується інформації, необхідної для захисту життя чи свободи особи, щодо стану довкілля, якості харчових продуктів і предметів побуту, аварій, катастроф, небезпечних природних явищ та інших надзвичайних подій, що сталися або можуть статись і загрожують безпеці громадян, відповідь має бути надана не пізніше 48 годин з дня отримання запиту.
Клопотання про термінове опрацювання запиту має бути обґрунтованим.

У разі якщо запит стосується надання великого обсягу інформації або потребує пошуку інформації серед значної кількості даних, розпорядник інформації може продовжити строк розгляду запиту до 20 робочих днів з обґрунтуванням такого продовження. Про продовження строку розпорядник інформації повідомляє запитувача в письмовій формі не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту.
Статтею 15 Закону визначено перелік інформації, яку розпорядники інформації зобов'язані не пізніше п'яти робочих днів оприлюднювати. У разі наявності у розпорядника інформації офіційного веб-сайту така інформація оприлюднюється на веб-сайті із зазначенням дати оприлюднення документа і дати оновлення інформації.

Невідкладному оприлюдненню підлягає будь-яка інформація про факти, що загрожують життю, здоров'ю та/або майну осіб, і про заходи, які застосовуються у зв'язку з цим.
Відповідно до вимог статті 19 Закону запити на інформацію можуть подаватися на вибір запитувача в усній, письмовій чи іншій формі (поштою, факсом, телефоном, електронною поштою).
Запит від особи на отримання інформації складається у довільній формі. При цьому необхідно вказати:
1) ім'я та прізвище запитувача, поштову адресу або адресу електронної пошти, а також номер телефону;
2) опис інформації, яку запитувач хотів би отримати. (вид, назву, реквізити чи зміст документа, щодо якого зроблено запит);
3) підпис і дату.

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України від 25 травня 2011 р. № 583
ПРИМІРНА ФОРМА ЗАПИТУ НА ІНФОРМАЦІЮ
- див. файл для друку: Скачать файл: info_zrazok.pdf [66.26 Kb] (cкачиваний: 115)
Посмотреть онлайн файл: info_zrazok.pdf


1. Система обліку, що містить інформацію про документи, які перебувають у володінні розпорядника інформації, розміщенні на його офіційному веб-сайті.
2. Запит може бути поданий на поштову адресу, електронну адресу , номер телефаксу, номер телефону розпорядника інформації.
3. Запит може бути поданий особисто до спеціальних структурних підрозділів або посадовим особам, які організовують у встановленому порядку доступ до публічної інформації, якою володіє розпорядник інформації, в робочий час згідно з правилами внутрішнього трудового розпорядку.
4. У запиті необхідно зазначити спосіб отримання інформації.
5. Відповідь на запит на інформацію надається у спосіб, обраний запитувачем, протягом п’яти робочих днів з дня надходження запиту.
6. У разі коли запит на інформацію стосується інформації, необхідної для захисту життя чи свободи особи, інформації щодо стану навколишнього природного середовища, якості харчових продуктів і предметів побуту, аварій, катастроф, небезпечних природних явищ та інших надзвичайних ситуацій, що сталися або можуть статися і загрожують безпеці громадян, відповідь надається протягом 48 годин з дня отримання запиту.
7. У разі коли запит стосується надання великого обсягу інформації або потребує пошуку інформації серед значної кількості даних, строк розгляду запиту може бути продовжено до 20 робочих днів з обґрунтуванням такого продовження. Про продовження строку запитувачу повідомляється в письмовій формі не пізніше п’яти робочих днів з дня надходження запиту.
8. Інформація на запит надається безоплатно.
9. У разі коли запитувана інформація містить документи обсягом більш як 10 сторінок, про це протягом п’яти робочих днів з дня надходження запиту повідомляється запитувачу із зазначенням обсягу фактичних витрат, пов’язаних із копіюванням або друком документів, та реквізитів і порядку відшкодування таких витрат. Надання інформації здійснюється протягом трьох робочих днів після підтвердження оплати вартості фактичних витрат.
10. У задоволенні запиту може бути відмовлено у таких випадках:
1) розпорядник інформації не володіє і не зобов’язаний відповідно до його компетенції, передбаченої законодавством, володіти інформацією, щодо якої зроблено запит;
2) інформація, що запитується, належить до категорії інформації з обмеженим доступом;
3) запитувач не оплатив фактичні витрати, пов’язані з копіюванням або друком документів, відповідно до пункту 9 цих приміток;
4) не дотримано вимог до складення та подання запиту на інформацію, передбачених частиною п’ятою статті 19 Закону України “Про доступ до публічної інформації”, а саме не зазначено:
- прізвище, ім’я, по батькові (найменування) запитувача, поштову адресу або адресу електронної пошти, а також номер засобу зв’язку (якщо такий є);
- загальний опис інформації або вид, назву, реквізити чи зміст документа, щодо якого зроблено запит (якщо запитувачу це відомо);
- підпис і дату (за умови подання письмового запиту).


ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України від 25 травня 2011 р. № 583
ПРИМІРНИЙ ПОРЯДОК
складення та подання запитів на інформацію


1. Запит на інформацію подається фізичною або юридичною особою, об’єднанням громадян без статусу юридичної особи розпоряднику інформації в усній чи письмовій формі під час особистого прийому або шляхом надсилання поштою, електронною поштою, телефаксом або по телефону.
2. Запит на інформацію подається у довільній формі.
3. Запит на інформацію повинен містити:
- прізвище, ім’я, по батькові (найменування) запитувача, поштову адресу, адресу електронної пошти або номер засобу зв’язку (якщо такий є);
- загальний опис інформації або вид, назву, реквізити чи зміст документа, щодо якого зроблено запит (якщо запитувачу це відомо);
- підпис і дату (за умови подання письмового запиту).
4. Для подання письмового запиту запитувач може використати форму, яку надає розпорядник інформації або яка розміщується на офіційному веб-сайті розпорядника.
5. Запит на інформацію може бути подано особисто до спеціальних структурних підрозділів або посадовим особам, які організовують у встановленому порядку доступ до публічної інформації, якою володіє розпорядник інформації, в робочий час згідно з правилами внутрішнього трудового розпорядку.
6. Під час подання запиту на інформацію запитувач зазначає зручну для нього форму отримання інформації.
7. У разі коли з поважних причин (інвалідність, обмежені фізичні можливості тощо) особа не може подати письмовий запит, його оформлює представник спеціального структурного підрозділу або посадова особа, яка організовує у встановленому порядку доступ до публічної інформації, якою володіє розпорядник інформації, із зазначенням прізвища, ім’я, по батькові, контактного телефону в запиті, та надає копію запиту особі, яка його подала.
8. На вимогу запитувача на першому аркуші копії запиту проставляється відбиток штампа із зазначенням найменування розпорядника інформації, дати надходження та вхідного номера запиту. Така копія повертається запитувачу.


Ця інформація для друку у файлі: Скачать файл: info_zrazok.pdf [66.26 Kb] (cкачиваний: 115)
Посмотреть онлайн файл: info_zrazok.pdf
 Інші новини по темі:
Депутати спростили доступ до публічної інформації

Депутати спростили доступ до публічної інформації

Суспільство
Громадяни отримали доступ до генпланів міст, засіданням ВР і протоколам сесії рад

Громадяни отримали доступ до генпланів міст, засіданням ВР і протоколам сесії рад

законодавтство
Нормативно-правова база

Нормативно-правова база

Публічна інформація
Ірпінська ОДПІ запрошує громадян отримати довідку про доходи за 2015рік

Ірпінська ОДПІ запрошує громадян отримати довідку про доходи за 2015рік

Публікації
З початку року до Ірпінскої  ОДПІ надійшло 9 документів щодо надання публічної інформації

З початку року до Ірпінскої ОДПІ надійшло 9 документів щодо надання публічної інформації

Публікації
Рада проголосувала за роздержавлення ЗМІ

Рада проголосувала за роздержавлення ЗМІ

Суспільство
Податкова: Нова форма для подання запиту на отримання публічної інформації

Податкова: Нова форма для подання запиту на отримання публічної інформації

Публікації
Розгляд запитів про надання публічної інформації в Ірпінській ОДПІ ГУ Міндоходів у Київській області

Розгляд запитів про надання публічної інформації в Ірпінській ОДПІ ГУ Міндоходів у Київській області

Публікації
Ірпінська ОДПІ: Розгляд звернень громадян та реалізації права на отримання публічної інформації

Ірпінська ОДПІ: Розгляд звернень громадян та реалізації права на отримання публічної інформації

Публікації
Юридична консультація: Знімання на фото- відео..

Юридична консультація: Знімання на фото- відео..

законодавтство
Інформація про авто, землю та нерухомість стане відкритою

Інформація про авто, землю та нерухомість стане відкритою

законодавтство
Законодавство: Про дозвільну систему

Законодавство: Про дозвільну систему

статті
Юридична консультація: Оскарження дій БТІ

Юридична консультація: Оскарження дій БТІ

законодавтство
Законодавство : Про комунальний податок

Законодавство : Про комунальний податок

статті
Податкова:  Змінено номер телефону сервісу "Пульс"

Податкова: Змінено номер телефону сервісу "Пульс"

Публікації
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 370 днів з дня публікування.