» » Діти в гостях у служби МНС

Діти в гостях у служби МНС

Як годиться, навчальний рік завершується екскурсіями, походами, цікавими кінопереглядами… А першачки Ірпінської СЗОШ №2 стали гостями в ПДПЧ – 26. Всі хвилювалися, бо йшли до рятувальників вперше. Чи буде там цікаво малим дітям? – переживали педагоги. Чи взагалі пропустять? – турбувалися батьки А чи можна буде в машині посидіти? – бідкалися хлопчаки.
Пройшло все на «ура». Не тільки пропустили, а перед гаражем відвідувачів чекала і зустрічала величезна бойова пожежна машина з усіма відчиненими ящичками. Господарі відкрили всі потаємні технічні схованки рятувальної техніки. Показали, пояснили і навіть дозволили де з чим «попрацювати». Старший лейтенант Юрій Власов, як старший брат переконливо застерігав малечу запобігати біді. Показав як спеціалісти - рятівники використовують різні прилади для гасіння пожежі, допомоги на воді, в автомобілі після ДТП. Старший пожежник Левченко О.П. продемонстрував спецодяг для приборкувачів вогню і допоміг першачкам приміряти форму.
Хоч деякі пристрої вагою однакові з відвідувачами, а цифра 8 тон води малим не зрозуміла, та дорослі шукали простих аналогій, щоб діти все осягнули. Наприклад, клас заповнюється піною за 5 секунд, а рукав (як звичайна труба) за мить виливає 6 відер води, а в спеціальному костюмі витримаєш будь-який вогонь, хоч ручки і пристрої плавляться, а в масці можна дихати і окуляри зручні. Діти все перевіряли на дотик, приміряли, відкривали і носили. Навіть бачили як ремонтують рукав...

ст. лейтенант Ю.В.Власов


старший пожежник О.П.Левченко


Цікаво було і малим і дорослим. Тепер ми знаємо, що пожежу приборкати можна за пів години, а 2,5 тони води з пожежної машини вистачає тільки на 5 хвилин гасіння пожежі. А сама машина з обладнанням та водою важить 30 тон. А спецодяг дуже дорогий і купують його за кордоном. І з такими по – військовому дисциплінованими та загартованими рятівниками, нам не страшна біда: вони не допустять і захистять.

Хтозна, можливо така зустріч відверне в побутовій ситуації нещастя, або стане сходинкою для визначення майбутньої професії сьогоднішніх першокласників.

Ірина Петренко 
  0
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.