» » Лист на сайт: Про розрахунок тарифів ЖЕКу

Лист на сайт: Про розрахунок тарифів ЖЕКу

Я проживаю в Бучі вже 15 років та завжди акуратно сплачую комунальні послуги. Мені, напевно, пощастило, бо мешкаю в 100-квартирному кооперативному будинку, де вивіз сміття нараховується з особи по 6,50 гривень та прибирання прибудинкової території коштує 850 грн двірнику +370 грн податки +10 грн віник (всього 1230 грн з усіх мешканців будинку). На ремонт під’їзду два роки тому збирали з кожної квартири по 200 грн.

Отримавши квартиру в новобудові за адресою м. Буча, вул. Нове шосе, 16 відчула - ось воно, справжнє свято. Але піднесений настрій минає, коли стикаєшся з проблемами, які пов’язані з утриманням цього ще не придатного до проживання помешкання. А точніше поборами, які ЖЕК накладає на власників квартир.

На всі мої спроби з’ясувати чому саме такі тарифи діють, натикалась на стіну – плати та й усе, ні про що не питай.

Але я маю право питати, а комунальне підприємство повинно надати розрахунок тарифів. Згідно п.2 «ПОРЯДКУ формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій» Тарифи (нормативні витрати, пов'язані з утриманням будинків і споруд та прибудинкових територій) розраховуються окремо за кожним будинком. Виконавець доводить розрахунок тарифів до відома власників.

Сумарна загальна площа квартир та нежитлових приміщень у житловому будинку за адресою м.Буча, Нове шосе,16 становить 21000м?; (двадцять одну тисячу квадратних метрів).

Коефіцієнт за прибирання прибудинкової території складає Впт=0,298.

Одже витрати на прибирання прибудинкової території за адресою м. Буча, Нове шосе,16 становлять 6258 грн (шість тисяч двісті п’ятдесят вісім гривень) Чи не забагато для двірника? А може на двірника ідуть лише 1230 грн на місяць, а решта 5000 (п’ять тисяч гривень щомісяця) йде у чиїсь кишені? За стадіоном таких будинків три.


В чиїх кишенях щомісяця осідає 15000 (п'ятнадцять тисяч гривень) ?

РЕАЛЬНИЙ Коефіцієнт за прибирання прибудинкової території за адресою м. Буча, Нове шосе,16 має становити Впт=0,059.

Сподіваюсь, що через газету ЖЕК повідомить, як того вимагає п.2 «ПОРЯДКУ формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій» Оз, Вф, Н, М в гривнях на прибирання прибудинкової території за адресою м. Буча, Нове шосе,16 за лютий місяць 2011 року

Оз - заробітна плата; (двірника який прибирає прибудинкову територію за адресою м.Буча, Нове шосе,16 за лютий місяць 2011 року)
Вф - відрахування із заробітної плати внесків до Пенсійного фонду України та інших фондів соціального страхування; (двірника який прибирає прибудинкову територію за адресою м.Буча, Нове шосе,16 за лютий місяць 2011 року)
Н - накладні витрати; (по прибиранню прибудинкової території за адресою м.Буча, Нове шосе,16 за лютий місяць 2011 року)
М - матеріальні витрати; (по прибиранню прибудинкової території за адресою м.Буча, Нове шосе,16 за лютий місяць 2011 року)
І - обов'язкові платежі до бюджету; (по прибиранню прибудинкової території за адресою м.Буча, Нове шосе,16 за лютий місяць 2011 року)
Пз - 21000м? (Двадцять одна тисяча квадратних метрів)

Впт = (Оз + Вф + Н + М + І) : Пз
0,298 = (Оз + Вф + Н + М + І) : 21000ВИВЕЗЕННЯ ТА УТИЛІЗАЦІЯ ТВЕРДОГО СМІТТЯ
за адресою м. Буча, Нове шосе,16

Повідомте тариф на вивезення 1 (одного) контейнера сміття та кількість контейнерів, які вивезені за лютий місяць 2011 року за адресою м. Буча, Нове шосе,16.

Нтв - норма вивезення твердих відходів у куб. метрах на одну фізичну особу в розрахунку на місяць, що затверджується органом місцевого самоврядування в установленому порядку;
Ттв - тариф на вивезення 1 куб. метра твердих відходів (без урахування податку на додану вартість), затверджений (погоджений) органом місцевого самоврядування.

Сумарна загальна площа квартир та нежитлових приміщень у житловому будинку за адресою м. Буча, вул. Нове шосе, 16 становить 21000м? (двадцять одну тисячу квадратних метрів).

Коефіцієнт за вивезення сміття складає Втв =0,29. Отже витрати на вивезення сміття за адресою вул. Нове шосе, 16 становлять 6090 грн (шість тисяч дев’яносто гривень).

Не згодна щодо заниженої кількості проживаючих в новобудовах. Коли заселиться весь будинок, замість ЧОТИРЬОХ контейнерів для сміття, які ЖЕК вивозить один раз на тиждень, буде стояти ДЕСЯТЬ контейнерів і сміття буде вивозитись через день. В практиці комунального господарства існує життєздатна методика розрахунку по вивозу сміття, а саме: всі зареєстровані особи; плюс одна особа від кожної квартири, де немає зареєстрованих; плюс кількість осіб, які винаймають житло у власника; плюс кількість офісів в будинку. Якщо квартири винаймаються у власників, комунальні послуги платять і за квартирантів.

Квартир за адресою м. Буча, Нове шосе,16 збудовано 252 (двісті п’ятдесят дві), офісів 38 (тридцять вісім), зареєстрованих осіб, можливо, 50 (п’ятдесят) осіб. Загалом має бути розрахунок на вивезення сміття на 340 осіб. Тариф на вивезення сміття з однієї особи в місяць може становити від ШЕСТИ до ВОСЬМИ гривень (згідно санітарних норм відходів від однієї особи помножених на вартість вивозу сміття). Тож РЕАЛЬНА сума, яку ви витрачаєте на вивіз сміття становить від 2040 грн до 2720 грн на місяць за адресою м. Буча, Нове шосе,16.

Отже нарахування на вивезення сміття по вул. Нове шосе, 16 становлять 6090 грн.
РЕАЛЬНА сума, яку ви витрачаєте на вивіз сміття становить від 2040 грн до 2720 грн на місяць, а решта 4000 гривень йде у чиїсь кишені?
За стадіоном таких будинків три.
В чиїх кишенях щомісяця осідає 12000 (дванадцять тисяч гривень) ?


Дуже сподіваюсь, що публікація в місцевій газеті та на бучанському сайті змусить ЖЕК надати реальні цифри витрат по новобудовам і відповідь буде надрукована в газеті.
Я отримувала лише відписки.
На моє перше звернення в ЖЕК 16/02/2011 відповідь я не отримала (не маю копії), написала від руки, вхідного номеру не маю.

На друге звернення:

Отримала лист, який повністю переписував моє звернення, ніяких конкретних розрахунків ЖЕК не наводив:На моє наступне звернення:

Отримала відповідь – «плати та ні про що не питай»Дякую за увагу.


З повагою,
Валентина Володимирівна,
бучанка
Валентина Володимирівна 
тариф ЖКГ
  3
Коментарів: 1
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.
grey

OFFline

  • grey (43)
  • Користувачі
  • 22 березня 2011 20:26
Ну ви такі наївні - невже не зрозуміло, в чиї кишені йде різниця?

0