» » » «Легкі» наркотики: міфи та реальність

«Легкі» наркотики: міфи та реальність

У засобах масової інформації та у побуті ми часто чуємо фразу «легкі» наркотики. Особливо цим часто прикриваються особи, які виступають за легалізацію вживання наркотичних речовин. Тому я хотів би пояснити читачам хибність цієї думки.

Міф №1
«Легкі» наркотики не призводять до залежності. Це – неправда, доведено, що вживання/куріння маріхуани близько 6 місяців призводить до психічної залежності.

Міф №2
Вживання «легких» наркотиків не викликає психічних розладів. Неправда – на даний час статистика свідчить про високий рівень гострих психічних розладів після яких хворий інвалідизується і не може бути повноцінним членом соціуму.

Міф №3
Вживання «легких» наркотиків не дає побічних ефектів на фізичне здоров’я людини. Не правда, бо окрім психіки страждає і репродуктивна система як чоловіків, так і жінок (наслідок – безпліддя або діти з вродженими вадами психічного та фізичного розвитку).
Це лише частина міфів про «легкі» наркотики. Також непокоїть вживання психоактивних речовин (П.А.Р.), які не викликаючи фізичної залежності, дуже швидко руйнують психіку.
Продаються вони на дискотеках, у нічних клубах. Продавці «зілля» розказують про стимулюючий ефект психоактивних речовин, але забувають попередити про наслідки їх вживання. Тому батькам та педагогам слід приділяти увагу підліткам з неадекватною поведінкою. У разі підозри на вживання ними психоактивних речовин (куріння маріхуани) можна провести обстеження (зокрема лабораторне) для визначення або виключення вживання підлітком наркотиків. Усе це можливо зробити в кабінеті психіатра-нарколога Бучанської міської поліклініки.

Не будьте байдужими до нашого майбутнього!
С.П. Тимошенко, психіатр-нарколог Бучанської міської поліклініки 
  2
Коментарів: 1
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.
grey

OFFline

  • grey (43)
  • Користувачі
  • 13 березня 2011 11:19
Правильно! Пийте горілку - легальний наркотик, що рекламують по телевізору. Паліть цигарки - легальний наркотик, що викликає психічну залежність. Цікаво, товариш Тимошенко знає якісь "легкі" наркотики окрім конопель? Чи це така прихована реклама лабораторного обстеження?

0