Про пенсійне забезпечення жінок

Продовжуючи обговорення Пенсійної реформи, розповідь буде стосовно новацій у пенсійному забезпеченні жінок.

ЕТАПИ ПІДВИЩЕННЯ ПЕНСІЙНОГО ВІКУ ДЛЯ ЖІНОК, ЩО ЗАПРОПОНОВАНІ В ЗАКОНОПРОЕКТІ

Як планується змінити рік виходу на пенсію для жінок залежно від дати їхнього народження?

Законопроект «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» передбачає запровадження окремих його норм поетапно.
Зокрема, передбачається, що особи матимуть право на призначення пенсії за віком після досягнення 60 років та за наявності страхового стажу не менш як 15 років.

Жінки, які народилися до 31 грудня 1960 року включно, виходитимуть на пенсію за віком за такою схемою:

у 55 років — ті, що народилися до 31 січня 1956 року;
у 55 років 6 місяців — ті, що народилися з 1 лютого 1956 року по 31 липня 1956 року;
у 56 років — ті, що народилися з 1 серпня 1956 року по 31 січня 1957 року;
у 56 років 6 місяців — ті, що народилися з 1 лютого 1957 року по 31 липня 1957 року;
у 57 років — ті, що народилися з 1 серпня 1957 року по 31 січня 1958 року;
у 57 років 6 місяців — ті, що народилися з 1 лютого 1958 року по 31 липня 1958 року;
у 58 років — ті, що народилися з 1 серпня 1958 року по 31 січня 1959 року;
у 58 років 6 місяців — ті, що народилися з 1 лютого 1959 року по 31 липня 1959 року;
у 59 років — ті, що народилися з 1 серпня 1959 року по 31 січня 1960 року;
у 59 років 6 місяців — ті, що народилися з 1 лютого 1960 року по 31 липня 1960 року;
у 60 років — ті, що народилися з 1 серпня 1960 року по 31 грудня 1960 року.

Водночас жінкам, які народились у період з 1 лютого 1956 року по 31 липня 1960 року, після виходу на пенсію встановлюється підвищення розміру пенсії, обчисленого відповідно до статті 27 Закону «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», у розмірі 2,5% за кожні шість місяців більш пізнього виходу на пенсію починаючи з 55 років до досягнення ними 60-річночго віку.
Відповідний закон набере чинності не раніше дня його опублікування.

Жінка досягне 55 років 1 березня 2011 року. Чи буде змінено для неї умови виходу на пенсію за віком?

До набрання чинності законопроекту пенсії призначатимуть відповідно до умов чинного законодавства.
Проект Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» набере чинності не раніше дня його опублікування.

ЗАРАХУВАННЯ ДО СТАЖУ ЧАСУ ДОГЛЯДУ ЗА ДИТИНОЮ

Чи буде зменшено вік виходу на пенсію, якщо жінка народила трьох дітей, та чи передбачені у зв'язку з цим надбавки до пенсій?

Відповідно до Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» право на призначення дострокової пенсії за віком, але не раніше ніж за п'ять років до досягнення пенсійного віку, передбаченого статтею 26 цього Закону, за наявності не менш ніж 15 років страхового стажу мають жінки, які народили п'ятеро або більше дітей і виховали їх до шестирічного віку, і матері інвалідів з дитинства, які виховали їх до цього віку.

Водночас проектом Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» не передбачено зміну умов виходу на пенсію багатодітним матерям, а також непередбачені надбавки до стажу роботи для матерів, які виховали трьох і більше дітей.

Чи зарахують до страхового стажу період догляду за дитиною до трирічного віку?

— Відповідно до Закону «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» страховий стаж — це період (строк), протягом якого особа підлягала загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачено страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок. Особи, які відповідно до законів отримують допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню.

Чи відбудуться зміни в обчисленні пенсій особам, які здійснювали догляд за малолітніми дітьми?

Законопроектом «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» передбачається зберегти існуючі правила «оптимізації» заробітку і поширити його на певні категорії осіб.
Під час звернення щодо призначення пенсії за вибором особи з періоду, за який враховується заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії, виключається період до 60 календарних місяців страхового стажу підряд за умови, що зазначений період становить не більш як 10% від тривалості страхового стажу, врахованого в одинарному розмірі.

Додатково за бажанням особи можуть бути виключені періоди строкової військової служби, навчання, догляду за інвалідом І групи або дитиною-інвалідом віком до 16 років, за пенсіонером, який за висновком медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, догляду непрацюючою матір'ю за малолітніми дітьми, але не довше, ніж до досягнення кожною дитиною трирічного віку, період з 1 липня 2000 року до 1 січня 2005 року. Додатково за бажанням особи можуть бути виключені періоди, коли особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню відповідно до пунктів 8, 13 і 14 статті 11 Закону «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». Період, за який враховується заробітна плата, не може бути меншим, ніж 60 календарних місяців.
УПФУ у місті Бучі 
  0
Коментарів: 0
Додати коментар