» » Вечір «Пісня-2010» в Українському гуманітарному інституті

Вечір «Пісня-2010» в Українському гуманітарному інституті

12 лютого в Українському гуманітарному інституті (УГІ), що розташований у м. Буча Київської області, відбувся уже традиційний захід – «Пісня-2010». Кажуть, Україна – співуча нація, в чому можна було переконатися цього вечора. Бучанці віддають перевагу пісням, що розкривають духовні та філософські теми: смисл життя, природу добра-зла, кохання, вірність, минучість усього видимого, вічність людських душ, велич Творця – і то втішливо, бо свідчить про глибину душ.

Вечір пісні в УГІ – підтвердження цих слів. Складалося враження, що до інституту приймають лише духовних, до того ж професійних музикантів та співаків і співачок, – настільки майстерно, проникливо та щиро співали всі учасники! Центральна тема усього вечора – тема любові, але дещо в незвичному форматі.

Зазвичай, пісні про кохання відображають якість і динаміку людських чуттів від піднесеного закохання, часом до нестями, до болючого стану від зради… Фокус, здебільшого, наводиться на гостроту любові як чуття, котре людина неспроможна контролювати: закохався – і все! Такий стан відриває від землі та занурює в стан ейфорії! Але нерідко виявляється, що ти неспроможний утриматися в цьому відчутті, бо воно – мить, і залежить не лише від тебе, а й від непередбачених обставин життя, від вірності закоханих. Це одвічні проблеми, що відображені у мистецьких творах усіх часів: пригадаймо лишень «Ромео і Джул’єту», «Євгенія Онегіна», «Причинну», «Тристана та Ізольду» тощо.Вечір пісні був незвичний по-перше тим, що в піснях не лише відображалися людські чуття щодо кохання, а кожна пісня подавала будь-яку земну проблему з християнської перспективи її зв’язку з Творцем, як Тим, Хто сотворив і світ, і людей, і Всесвіт, та дав людям здатність любити, жити, визначати мету і прямувати до неї! Другою особливістю було те, що ведучі до кожної пісні підібрали роздум, чи оповідь, чи афоризм, чи відео-кліп, який ставив певну життєву проблему, а пісня була відповіддю і на рівні чуттів-емоцій, і на рівні інтелекту. Третьою особливістю була наскрізна тема про життя людей, котрі незалежно від своєї волі потрапили в межові умови життя: втрата здоров’я, горе, кризи, невдача, але завдяки спраги до життя, настирливості та з міцною вірою в любов Божу долали неймовірні труднощі, досягали нечуваних успіхів та отримували радість і вдоволення життям, котре, попри всі прикрощі, все одно є Божим дарунком!

Щира подяка всім учасникам та організаторам. Хотілося, щоб якомога більше бучанців відвідували подібні заходи, – вони поруч і… безкоштовно ми можемо отримати такий скарб, який не купиш ні за які гроші: «Can`t buy me love!», як співали «Beatles».
Юрій Баценко, композитор 
  0
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.