» » Перспективи будівництва: зал урочистих подій та бібліотека в Бучі

Перспективи будівництва: зал урочистих подій та бібліотека в Бучі

Про необхідність будівництва нового РАЦСу в місті зайвий раз говорити не доводиться. Лише те, що молодята їдуть узаконювати свої стосунки в урочистій обстановці до Ірпеня – уже свідчить про гостру потребу міста в такій установі.
Те ж саме стосується і бібліотеки. Бучанські бібліотеки (дитяча і для дорослих) - затісні для відвідин великою кількістю людей та розташовані у напівпідвальних приміщеннях, що не створює гідних умов для прийому читачів. Проблематично зберігати у цілісності й бібліотечні фонди.

Тому коли мова зайшла про задоволення культурних і соціальних потреб громади, звістка про скоре будівництво нових об’єктів викликала лише позитивні емоції.

Саме з цього приводу, 26 січня, у приміщенні Бучанської міської ради відбулося громадське обговорення по вибору місця розташування залу урочистих подій та бібліотеки в Бучі, а також розглянуто проект майбутніх будівель. Передбачається вести будівництво по бульвару Богдана Хмельницького. Виконавець проекту – МЖК Оболоньпроект.


Як пояснила головний архітектор міста Валентина Ткаченко, оскільки раніше весь цей квартал виділявся під будівництво храму, то був задум звести в комплексі з ним бібліотеку і РАЦС. Тому в першій проектній пропозицій було вирішено, що справа розташовуватиметься – бібліотека, зліва – зал урочистих подій, які умовно з’єднуватиме «повітряний» прохід через який можна йти далі – до храму. Усі будівлі матимуть окремі входи.
Але потім ситуація змінилася – власники земельної ділянки наполягли на тому, що церква повинна стояти на першому плані (від центру міста).

Тож, після перемовин вдалося дійти згоди. Вирішили залишити на першому плані церкву, а з іншого боку (дзеркально по макету) – зводити бібліотеку та зал урочистих подій (ближче до вул. Мурашка). Хоча всі три об’єкти залишаться в одному блоці.
Щодо самої передпроектної пропозиції, то до неї виникла низка зауважень.Зал урочистих подій

Пропозиція проектантів:
Згідно попереднього проекту, РАЦС матиме три поверхи. На цокольному поверсі розміщуватимуться приміщення: секретаря, завідуючого, бухгалтерія, кімнати реєстрації народження, розлучення, усиновлення, для реєстрації шлюбу, кімнати оформлення та прийому заяв тощо. Цокольний ярус буде досить високим.
Потім сходи ведуть на другий поверх, де громадяни потрапляють у великий вестибюль, за яким – велика обрядова зала.
Також на третьому поверсі передбачено весільний салон, фотолабораторію, залу для фотосесій тощо.

Зауваження працівників установи:
Стосовно місця розташування кабінетів: їх дуже багато й далеко не всі потрібні, адже доцільніше об’єднати ті чи інші послуги.
У РАЦСі всі сплати робляться через банк, тому й потреба у кабінеті бухгалтера відпадає.
За словами фахівців, у бучанському РАЦСі працюватимуть максимум 5 спеціалістів, тому «роздувати» кабінети за цільовим призначенням – не потрібно.
Тож, логічно, якщо площа приміщення буде меншою, ніж запропонували проектанти.

Бібліотека:
Пропозиція проектантів:
На першому поверсі (цокольному) бібліотеки буде знаходиться книгосховище, кабінет завідуючого, приміщення для відпочинку персоналу, гардероб тощо.
Поверхом вище – вестибюль, де розташований читальний зал для школярів і зал фонду відкритого доступу до книг.
На третьому поверсі: вестибюль, читальні каталоги, кафедра прийому-видачі літератури, зона фонду відкритого доступу.


Зауваження працівників установи:
Повинно бути два книгосховища, відсутня інтернет-зала, дуже потрібна кімната краєзнавства, методичні кабінети.
Крім того, за словами начальника Бучанського відділу культури й спорту Любові Григораш, для потреб тільки дитячої бібліотеки потрібні два читальні зали, два книгосховища, два абонементи. Усе це для того, щоб бібліотеку було зручніше відвідувати дітям різного віку: дошкільнятам та учням 1-4-х класів і учням 5-9-х класів.

Також працівники висловили побажання розмістити бібліотеку для дорослих на першому поверсі, адже до них приходять люди похилого віку, інваліди.
Установа повинна бути обладнана ліфтами, щоб маленьким дітям було зручніше потрапити до третього поверху бібліотеки.
Якщо всі ці потреби реалізувати, то бібліотека повинна бути значно більшою, ніж запропонували проектанти.

Та незважаючи на численні зауваження, основний задум і бачення є. А це вже вагомий крок вперед – до реалізації проекту. Усі зауваження та пропозиції були взяті до відома, письмово записані й проектанти працюватимуть над усуненням недоліків. Про зміни обов’язково ще раз поінформують громаду міста.

Тож, сподіваємося, мине не так вже й багато часу і бучанці зможуть користуватися якісними послугами запропонованих установ.
Людмила Гладська, спеціально для www.bucha.com.ua 
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.