Пізнавальна Різдвяна програма в «Уваровському домі» » Бучанський міський сайт Новини міста Буча. Бучанські новини
» » Пізнавальна Різдвяна програма в «Уваровському домі»

Пізнавальна Різдвяна програма в «Уваровському домі»

Кожний наступний концерт циклу різдвяно-новорічних свят у Ворзелі приносив щось неповторно нове для відвідувачів «Уварівського дому». Якість цих заходів, безперечно, формується в свідомості кожної особи. 15 січня 2011 року був незвичайним днем: до «Уварівського дому» завітали вихованці вищої духовної семінарії Римо-Католицької церкви, що у Ворзелі, та провели тематичний захід «Різдвяний Вечір-коляда: Христос народився!» Не секрет, що сьогодні люди можуть жити в одному під’їзді, навіть на одному поверсі, мати поруч вхідні двері до квартир – і не знати навіть імен сусідів. Щось подібне трапилось і з нами: виявляється у Ворзелі працює та діє Вища Духовна Академія, що має резонанс у всьому світі та Україні, а ми практично не знайомі ні з сутністю їхньої програми, ні з їхнім світоглядом, ні з їхніми мистецькими талантами! І от завдяки зустрічі в «Уваровському домі» ми познайомилися, були здивовані та вражені!

Отець Руслан привітав присутніх традиційним українським «Христос народився», зал відповів «Славімо Його!» Різдво – всесвітнє свято усіх християн. Україна вже тисячу років офіційно є християнською державою, а християни, зазначив отець, – то і православні, і католики, і протестанти. Завдяки сьогоденним демократичним засадам всі люди України мають однакові можливості для релігійного, культурного чи естетичного вибору. Народ України, всім відомо, дотримується християнських традицій: і вертепи, і різдвяно-новорічні колядки, і щедрівки, і пісні – незаперечний тому доказ!
Пізнавальна Різдвяна програма в «Уваровському домі»Семінаристи, вдягнені в аскетично чорне традиційне католицьке вбрання виявилися радісними, доброзичливими, інтелектуальними людьми, що доносять нам християнські цінності у будь-якій формі. Цього разу форма була незвична: кожен присутній отримав програму з надрукованими текстами 12 українських колядок і всі присутні співали їх разом. Перед співом наступної колядки один із семінаристів розповідав тематичну історію щодо Різдва.

Ми дізналися про історію, обряд, значення й порядок святкування Різдва на Вкраїні, про язичницькі обряди до-християнської доби, про історію вертепу, що бере початок від Франциска Асизського (тоді вони влаштовувалися для поширення християнства). Дізналися також про історичні підтвердження існування Ісуса Христа, що записані у працях римських світських істориків Тацита, Плінія, Светонія, також Йосипа Флавія, юдейського історика І століття н.е. Духовне значення Різдва, оповіли нам семінаристи та отець Руслан, – вселити в людей через Христову віру відповідальність перед Богом, людьми, громадою, привести їх до свідомого пізнання Бога Творця, скасувати гріхи. Коли Христос приходить в серце людини – туди приходить спокій і радість.

Усі присутні висловили пошану й подяку вихованцям Римо-Католицької вищої духовній семінарії за проведений Різдвяний захід, за тепло їхніх сердець, що сприяє як поширенню Христового вчення, так і поглибленню любові поміж всіма християнами!
Юрій Баценко, ЦК «Уваровський дім» 
Коментарів: 0
Додати коментар