» » » Про декларування доходів громадян, отриманих у 2011 році

Про декларування доходів громадян, отриманих у 2011 році

Увага!
Розпочалась кампанія по декларуванню доходів громадян, отриманих у 2011 році.


Про декларування доходів громадян, отриманих у 2011 роціІрпінська об'єднана державна податкова інспекція нагадує, що з 1 січня 2012 року розпочинається кампанія декларування громадянами свого майнового стану і доходів, отриманих ними протягом 2011 року.

Згідно із положеннями Податкового кодексу України термін подання річних податкових декларацій про майновий стан та доходи, отримані фізичними особами у 2011 році, подовжено до 1 травня року, що настає за звітним (пп. 49.18.4 ПКУ). Також фізичні особи мають право подати декларації з метою реалізації права на податковий кредит.

З нового року запроваджується нове поняття в оподаткуванні доходів фізичних осіб – податкова знижка. Але насправді це той самий відомий податковий кредит з податку з доходів фізичних осіб.

Обов'язкове подання декларації передбачено для громадян, які отримували в 2011 році доходи від нерезидентів (іноземні доходи), від здійснення операцій з інвестиційними активами, тобто продаж цінних паперів, корпоративних прав тощо, нецільову благодійну допомогу від благодійника - фізичної особи в розмірі, який сукупно перевищив 1220 грн. за рік (якщо громадянин не має права на отримання податкової соціальної пільги), а також дохід у вигляді вартості успадкованого майна.
Крім того, обов'язкове подання декларації передбачено для громадян, які отримали в минулому році доходи від надання майна в оренду фізичним особам; у вигляді виграшу в гральних закладах; від фізичних осіб, які не є суб'єктами підприємницької діяльності; інші доходи, з яких протягом 2010 року податок не утримувався.
Громадянин, платник податку, який бажає скористатися правом на податковий кредит повинен звернутися до податкового органу за своєю податковою адресою. Податковий кредит може бути нараховано виключно резидентом, що має індивідуальний ідентифікаційний номер, а загальна сума нарахованого податкового кредиту не може перевищувати суми загального оподатковуваного доходу фізичної особи, одержаного протягом 2010 року як заробітну плату.
У 2011 році платники податку, як ті, що зобов'язані подавати Декларацію, так і ті, що мають право подати її добровільно ( в т.ч. з метою одержання податкового кредиту), подають її до 1 травня.

ЗРАЗОК заповнення Декларації про доходи, одержані з 1 січня по 31 грудня 2011 року або за інший період звітного року доступний для завантажити у форматі Word .doc Скачать файл: zrazok.doc [292 Kb] (cкачиваний: 3079)
Посмотреть онлайн файл: zrazok.doc
Бланк Декларації про доходи завантажити у форматі Word .doc : Скачать файл: deklaratsiya.doc [226 Kb] (cкачиваний: 3033)
Посмотреть онлайн файл: deklaratsiya.doc


Порядок заповнення громадянами річної декларації
про майновий стан і доходи, одержані у 2011 році
Відповіді на запитання, які виникають під час кампанії декларування та по Податковому кодексу України, можна отримати в консультаційному пункті Ірпінської ОДПІ за адресою: 08200, м. Ірпінь, вул. Шевченко 2-А, або за телефонами 56-6-56 та 55-2-58.
Сектор масово-роз`яснювальної роботи та звернень громадян Ірпінської ОДПІ 
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.