» » Святкова радість

Святкова радість

Свята новорічно-різдвяного циклу у Ворзелі цього року святкують завзято.
Першим було святкування дня святого Миколая. Історія подає нам оповіді про життя архиєпископа IV століття Миколая, котрий прославився чудотвореннями ще при житті, робив багато добрих справ таємно. Але «немає нічого таємного, щоби не виявилося», а відтак його доброчесність і скромність були настільки глибокими, що їх неможливо було не помітити!
Святкова радість
Виступає заступник ректора вищої Духовної семінарії Римо-Католицької Церкви о. Євген


Його особа стала прототипом міфічного посланця від божества, котрий приносить подарунки слухняним дітям і кожного бачить наскрізь! Український народ втілив цю реальну історію, також міфи й легенди у народну пісню. Отож, 18 грудня до Уварівського дому запросили народний художній колектив України «Калинонька» із селища Немішаєве, котрий очолюють заслужені працівники культури України Таісія та Олексій Різники. На всіх присутніх дихнула радість, світлість, барвистість і запал української народної пісні й танцю. Народні костюми, а особливо дитячий і юнацький вік справжніх артистів додали щирості й непідробної радості, котрими ожили українська пісня і танець!

О. Василій освячує Різдвяний вертеп


Визначною подією стало відкриття Різдвяного вертепу. Мабуть, уперше в Ірпінському регіоні у Ворзелі започаткували місячник святкування Різдва Спасителя людства на громадському рівні з 25 грудня і аж до 19 січня – дня Водохреща.

У центральній залі Уваровського дому не було вільних місць


Відкриття вертепу відбулося напрочуд тепло й світло: настоятель Ворзельського Петро-Павлівського храму отець Василь виступив з привітанням і освятив кропленням святою водою виготовлений згідно біблійної оповіді макет дерев’яної стодоли із фігурами Немовляти, Марії, Йосипа та мудреців; далі заступник ректора вищої Духовної семінарії Римо-Католицької Церкви, що у Ворзелі, отець Євген, у короткій промові звернув увагу присутніх на найважливішу дію Різдва як початку християнської віри: кінцевий результат – переміна характеру людини від гріха й зла до правди, до миру і спокою як у внутрішньому єстві людини, так і в стосунках з ближніми. Після урочистого відкриття й освячення вертепу присутні, а їх зібралося у цей день понад 100 осіб, переглянули різдвяну літературно-музичну композицію «Перлина світу», яку підготували Центр культури «Уваровський дім» та молодіжна громадська організація «Перший крок». Згодом цю композицію з великим успіхом було також презентовано у ворзельських санаторіях «Перемога», «Ворзель» АМН України та двічі у санаторії «Україна».

Ворзельський різдвяний вертеп увечері


А у дерев’яному вертепі зранку до пізнього вечора горить світло й тихо грає заспокійлива різдвяна музика. Упродовж різдвяних свят до нього приходили безліч людей, особливо багато – дітей з батьками. А відбулося це завдяки підтримки та допомоги Ворзельської селищної ради, особисто Ворзельського селищного голови О.П. Венгрика та мецената О.В. Бінецького.

Справжня окраса різдвяних свят - центральна Ворзельська новорічна ялинка Третьою подією стало веселе Новорічне свято для дітей 30 грудня, організоване Ворзельською селищною радою та ЦК «Уваровський дім». Дітей і присутніх дорослих веселив і тішив творчий колектив «Колоритми», створений студентами – співаками, акторами й танцюристами, професійна майстерність яких просто дивовижна! Малюкам було весело: вистава з котом Леопольдом, Кришталевою Королевою, Снігуронькою, Дідом Морозом, танцем злої Миші з Котом, рухливі ігри, конкурси і… нарешті, подарунки! І знову у залі ЦК «Уваровський дім» не було вільних місць.
І нарешті, справжнім святом для ворзельчан стало відкриття на майдані біля Уварівського дому центральної Ворзельської новорічної ялинки, високої й пишної. Її встановила й організувала Ворзельська селищна рада: яскраві численні іграшки, різнобарвні гірлянди, весела музика – чому б не радіти й не веселитися?!

Подяка за всі ці чудові заходи – всім учасникам-артистам, Ворзельській селищній раді, селищному голові О.П. Венгрику, працівникам ЦК «Уварівський дім», також усім техпрацівникам, що забезпечили матеріально-технічні умови.

Подібні заходи є здійсненням держаної програми відродження й розвитку духовності українського народу. Подяка Богові за Різдво, за свободу, за вільну Україну!
Юрій Баценко, ЦК «Уварівський дім» 
  0
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.