» » Подарунки від «Смолоскипа»

Подарунки від «Смолоскипа»

Не секрет, що бібліотеки українських шкіл, особливо регіональних, м’яко кажучи, не дуже добре поповнюються новими потрібними виданнями. Причин цьому знайти можна багато, проте всі вони відомі і часто повторювані у безсилих виправданнях високопосадовців. Тим часом школярі змушені користуватися навчальною літературою ще радянських часів…

В умовах, коли держава не особливо переймається гуманітарними питаннями, широко знане Українське незалежне видавництво «Смолоскип», засноване у минулому столітті українською діаспорою, вирішило допомогти школам. Ось уже понад п'ятнадцять років, з часу переїзду в Україну, воно дарує бібліотекам свої видання. Напередодні новорічних та різдвяних свят «Смолоскип» презентував їх найстарішій школі нашого міста – Бучанській ЗОШ № 1 (раніше – ЗОШ № 7).Представник видавництва Тарас Єрмашов (колишній випускник та вчитель ЗОШ № 1) передав понад півсотні книг учням та вчителям навчального закладу. Ці видання, безперечно, будуть потрібними у навчальному процесі. Серед них: твори письменників – жертв комуністичного й фашистського терору (І. Багряного, О. Теліги, О. Ольжича та ін.) й антологія про них «Розстріляне Відродження» Ю. Лавріненка, книги на історичну тематику, видання про Голодомор, збірники документів «Генерал Петро Григоренко», «Крути», «Наслідки Переяславської ради», академічна енциклопедія «Рух опору в Україні: 1960-1990», літературознавчі видання «Теорія літератури» Безпечного, «Поети Празької школи» тощо.

У радянські репресивні часи такі книги заборонялися, а їхніх авторів часто висилали з країни, засуджували на смерть, розстрілювали. Діяльність українських поетів й прозаїків, літературознавців і критиків була вилучена з навчальних програм, правда старанно приховувалася від українців. Сьогодні ж нам, в умовах Незалежності, надана можливість детальніше познайомитися з багатогранними талантами видатних синів і дочок нашого народу.

Тож сподіваємося, що ця справа «Смолоскипа» стане гідним прикладом для наслідування іншим меценатам. Якщо у нашому суспільстві стане більше по-справжньому не байдужих до майбутнього країни (яким є завтрашні її громадяни, а нині – школярі) людей, то й життя у ній значно покращиться.Наталя Володимирівна Ісакова, директор Бучанської ЗОШ № 1:
– Бібліотечний фонд шкільної книгозбірні не оновлювався уже близько двадцяти років. Всі книги старі. Якщо і дарують щось, то кілька примірників. Підручників вистачає, але сучасних видань у школі практично немає... На жаль, зараз книги – чи не найважливіший компонент якісної освіти – дарують не часто. Тому такий подарунок, такої кількості і якості, для учнів та вчителів школи є дуже вагомим, гарним, цінним і приємним. Це – справжнє новорічне чудо! Ми дуже вдячні видавництву «Смолоскип», нашому колишньому вчителю, який про нас не забуває, за добру справу. Величезне спасибі!(фото автора)
Вікторія Кончаківська 
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.