» » Вшановуємо відважних ліквідаторів аварії на ЧАЕС

Вшановуємо відважних ліквідаторів аварії на ЧАЕС

У Бучі:
У День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, бучанці взяли участь у покладанні квітів до пам’ятника Мирному атому, що по вул. Чкалова. Також за загиблими відслужили панахиду.
Саме 14 грудня 1986 року було завершено будівництво саркофагу над зруйнованим четвертим енергоблоком ЧАЕС. Тож, ця дата назавжди вкарбувалася в історію українського народу. Ліквідували наслідки катастрофи люди різних спеціальностей – пожежники, військовослужбовці, енергетики-атомники, інженери-конструктори, будівельники, прості працівники. Лише одиниці з них залишилися живими.

Заступник міського голови Лариса Матюшенко від імені Бучанської міської ради, її виконавчого комітету привітала мужніх жителів, подякувала за героїзм і самопожертву, проявлені під час ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи. Вона також вручила двом учасникам ліквідації аварії – головному бухгалтеру Київського обласного управління лісового господарства Івану Іваниську та головному механіку ЗАТ «Меліоратор» Володимиру Тищенку – почесні грамоти та відзнаки.«Хочеться, щоб пам'ять про цих героїв навіки була у наших серцях. А тим, хто серед нас – велика вдячність, повага і пошана», - сказала у своєму виступі Лариса Матюшенко. Вона наголосила, що ліквідаторів потрібно повсякчас підтримувати, вони повинні відчувати постійну увагу і турботу. Необхідно створювати всі умови для їхньої соціальної та медичної реабілітації, вирішення життєво важливих питань. Адже завдяки мужності та самовідданості цих людей вдалося приборкати ядерну стихію.


В Ірпені:

14 грудня, під час відзначення Дня вшанування учасників ліквідації аварії на ЧАЕС, працівники цивільного захисту зібралися біля пам’ятника своєму колезі – Володимиру Правику, що в місті Ірпені. Зокрема, були присутні радник начальника Головного управління ГУ МНС України в Київській області, полковник цивільного захисту Микола Куценко, начальник Ірпінського міського управління ГУ МНС, полковник служби цивільного захисту Олександр Мазепа, головний державний інспектор з нагляду у сфері пожежної безпеки цивільного захисту, капітан Василь Скиба, діючі працівники та ветерани цивільного захисту, родина Правиків.Вони вклонилися героїзму та відданості хоробрих пожежників і вшанували їхню пам’ять хвилиною мовчання.
Коли в Чорнобилі вибухнув реактор, першими прийняли на себе удар радіації 28 пожежників на чолі з начальником варти, нашим земляком Володимиром Правиком. Потім прибуло підкріплення з міста Прип’яті, яке очолив лейтенант Віктор Кибенок. Вони не думали про звання і нагороди, а робили те, що веліло мужнє серце. Їхній людський подвиг – неоціненний, а мужній вчинок ніколи не буде забутим.
Людмила Гладська, фото автора 
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.