» » Як вберегти своє житло від конфіскації банком

Як вберегти своє житло від конфіскації банком

У своєму будинку в місті Буча, 30-річна Юлія К. на початку липня застала з десяток чоловіків.

— Перша думка — злодії. Бо пакували всі наші речі в картонні коробки. Вони назвалися працівниками виконавчої служби. Сказали, що описують майно, і готують будинок до конфіскації. У мене кредит у банку. Не попередивши мене й маму, банк вирішив продати наш будинок, — згадує.

Юлія, не гаючись, подзвонила адвокату. Той приїхав за півгодини. Почав знімати на відеокамеру. Перед камерою попередив: службовці повинні негайно покинути будинок, бо проникли з порушенням закону. Якщо не підуть, можуть потрапити за ґрати.

— Ми перевірили їхні папери. Наш триповерховий будинок оцінили десь у 70 тисяч гривень. Тому й квапилися конфіскувати, щоб продати ”своїм” покупцям, — продовжує Юлія Кройтор.

Вона найняла двох адвокатів. Один знайшов помилки в документах, які підготувала для конфіскації Державна виконавча служба. Тепер у суді вимагає скасування вилучення майна. Інакше, крім боргу перед банком, Юлія повинна буде оплатити ще й ”послуги” чиновників. За конфіскацію вони додатково беруть 10% суми боргу. Разом із процентами та штрафами Юлія Кройтор заборгувала фінустанові 836,7 тис. грн.

— Ми хочемо домовитися із банком про перегляд договору. Юлія зараз не може платити. Бо через економічну кризу втратила бізнес два роки тому. Інших доходів не має. Тепер вона відкриває нову справу — вуличну торгівлю кавою. З доходу стабільно сплачуватиме борг. Просто щомісячний внесок буде менший, ніж раніше, — пояснює адвокат Ігор Слинько. Він керує однойменною юридичною компанією в столиці.

Адвокат каже, що кілька разів домовлявся усно з керівництвом банків. І ті не переслідували боржників по кілька місяців.

Другий правник добивається перегляду кредитного договору, через суд.

— У кредитному договорі має бути дотримано рівноправність сторін, — говорить адвокат Іван Боднарук, 38 років. —Але банки складають їх на свою користь. Клієнтові не дозволяють вписати свої умови. Ви візьміть будь-який договір і порахуйте по пунктах, скільки прав у банку та клієнта. У банку — самі права. У клієнта переважають зобов’язання. Також кредитну угоду визнають недійсною, якщо довести, що клієнт не зрозумів її зміст. Грамотний адвокат доводить суд до ”точки кипіння”. У договорі знаходить стільки ляпів, що банку легше піти на мирову з боржником. Краще зберегти своє ім’я.

Адвокати наводять приклади: цьогоріч позику на $100 тис. у банку ”Надра” скасували, виявивши помилку в договорі.

Фінустанова подала в суд. Але до позову забули додати квитанцію про видачу коштів за кредитом. За законом, усі докази приймаються лише до початку судового розгляду. Вдруге судитися з такими ж вимогами банк уже не може. Тепер повернення боргу — на розсуд клієнта.

Інші позичальниці отримали кредит понад $200 тис. Віддали в заставу дві квартири у Броварах. Тепер їхній бізнес стоїть. Платити за кредитом не можуть.

— У нотаріальному написі на договорі іпотеки назву банку було написано з помилкою. Це вже підстава визнати, що нотаріальну дію не було вчинено. Відповідно до статті 220 Цивільного кодексу, якщо нотаріальну форму не було дотримано, договір є нікчемний. У суді скасуємо заставу на житло. Клієнти зможуть вільно розпоряджатися квартирою. Наприклад, продати, — пояснюють адвокати.

У серпні до ”Райффайзен банк Аваль” надіслали лист. Запропонували змінити договір на вигідних для клієнток умовах.

— Банк піде на поступки. Бо у суді з квартири знімуть заставу. Клієнти отримають право не платити кредит.
  0
Коментарів: 1
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.
Les Claypool

OFFline

  • Les Claypool (10)
  • Місцевий
  • 10 грудня 2010 12:12
Найголовніше, про що повинна думати людина, яка брала кредит в банку, що його треба обов"язково ВІДДАВАТИ!

Як вона це буде робити, з яких доходів - це її справи.

Втративши можливість заробляти гроші вона, відповідно, втрачає можливість повертати кредит. І ось тут і починаєтся: я не буду віддавати, тому що договір складений тільки з "обов"язків", в договорі багато помилок і т.п. Ця позиція, на мою думку, називається простим словом - безвідповідальність!

Людина, беручи кредит під будівництво власного помешкання (ТРЬОХПОВЕРХОВОГО будинку для себе і мами), однозначно думала самі розумієте чим...Інша справа вкинути частину грошей у бізнес, а частину у невеличкий і при цьому достатньо комфортний будиночок! Я б, по крайній мірі, зробив саме так!

І хоча це моя, достатньо суб"єктивна (хтось подумає більше - егоїстична), точка зору, але я впевнений: якщо Юлія К. не буде віддавати кредит, то це буде приводом для всіх інших так само робити. В результаті...

Каву я точно не піду до неї пити!

0