» » » Свято Архістратига Михаїла

Свято Архістратига Михаїла

Свято собору Архістратига Михаїла та інших Небесних Сил безплотних святкуватимемо 21 листопада. Цей день є головним святом на честь святих Ангелів та присвячений святому Архістратигу Михаїлу, начальнику воїнства небесного. Святкувати собор святих ангелів свята Церква стала згідно переказу святих отців після того, як відкинула стародавнє нечестиве шанування ангелів, встановлене єретиками та ідолопоклонниками.

Згідно Святому Письму, сатана, колись світліший від усіх духів небесних і тому названий Люцифером, впав у самолюбство, гордість і злобу і спокусив багато інших духів. Архангел Михаїл зібрав військо благочестивих ангелів. Михаїл та його ангели оголосили дияволу - древньому змієві - війну. І змій та його ангели не втримались і на небі не знайшлось їм місця «І спинений був змій великий, вуж стародавній, що зветься диявол і сатана, що зводить усесвіт, і скинутий він був додолу, а з ним і його ангели (Одк. 12, 7- 9).
Як свідчить Святе Писання, ангели стежать за кожною людиною.

Патріарх Іаков бачив Бога і ангелів (Бут. 28, 12 - 15). Благословляючи своїх онуків, він сказав: «Ангел, що рятує мене від усього лихого, нехай поблагословить цих юнаків» (Бут. 48, 16). Ангел Божий охороняв полки синів Ізраїлю під час їх виходу з Єгипту (Вихід. 14, 19), У Псалмі 90 говориться: «Тебе зло не спіткає, і до намету твого удар не наблизиться, бо Своїм ангелам Він наказав про тебе, щоб тебе пильнували на всіх шляхах твоїх, - на руках вони понесуть тебе, щоб не вдарив об камінь своєї ноги».

Апостол Павло в посланні до євреїв говорить: «Чи не всі вони духи служебні, що їх посилають на службу для тих, хто має спасіння вспадкувати» (Євр. 1, 14).
Святий Діонісій, учень Апостола Павла, стверджує, що всі ангели поділяються на три ієрархії, а кожна ієрархія в свою чергу - на три чини.

У першій, найвищій, ієрархії стоять чини, найближчі до Пресвятої Трійці: Серафими, Херувими, Престоли. Друга ієрархія теж має три чини: Володарі, ангели Сили й ангели Влади. Нижчий ступінь небесної ієрархії також має три чини: Начальства, Архангели, Ангели. Хоча по своєму положенню і по даній від Бога благодаті всі чини мають різні найменування, проте мають вони загальну назву – Ангели.

Служіння ж їх різне і неоднакове, і кожен чин має своє власне призначення, оскільки премудрий Творець не всім однаковою мірою відкриває таємниці Свого наміру, але від одних до інших, через вищих освічує нижчих, відкриваючи їм Свою волю, яку повеліває виконувати.

Архістратиг Михаїл і всі сили небесні безтілесні охороняють Церкву і прославляють велич Пресвятої Трійці. Архістратиг Михаїл є перший оборонець людей. Під час служби Божої співають: «Величаємо Тебе, святий Архістратиже Михаїле, і всіх Вас, ангельські сили небесні, що повсякчас прославляєте Господа».


Ваші запитання, відгуки та пропозиції надсилайте за адресою: м. Буча, вул. Вокзальна, 127 Б; тел. (097) 753-87-00
З повагою та любов’ю до Вас, настоятель парафії ікони Божої Матері «Почаївська» ієрей Михаїл Колочавін
  0
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.