» » » Не бійтесь великих витрат, бійтеся маленьких доходів!

Не бійтесь великих витрат, бійтеся маленьких доходів!

Президент нашої держави Віктор Янукович під час урочистостей з нагоди 20-ї річниці створення державної податкової служби України наголосив: «Завдання податкової служби – не лише сумлінне виконання плану бюджетних надходжень, а й реальна допомога бізнесу, налагодження професійного та партнерського діалогу з підприємцями, і відтак – робота на розвиток вітчизняної економіки». Тому сьогодні найголовніше питання, яке стоїть перед нами – податківцями, це забезпечення надходжень до бюджету всіх рівнів шляхом адміністрування податків і платежів, легалізація доходів підприємств-«мінімізаторів», боротьба з тіньовою занятістю громадян, їх бажання мати імідж зразкового платника податків.

Борис Візіров, начальник Ірпінської ОДПІ, кандидат наук з державного управління, державний радник податкової служби 1 рангуУсі ми є свідками історичних змін, які відбуваються в країні. Прийняття Бюджетного кодексу України, всенародне обговорення проекту Податкового кодексу України є підтвердженням конструктиву у політиці держави та податкової служби, який спрямований на захист національних інтересів, реалізацію політичної та економічної стабільності.

Ірпінська ОДПІ не стоїть осторонь цих важливих процесів. Підприємницька спільнота регіону активно долучилася до обговорення такого архіважливого документа. До податкової інспекції подано близько двадцяти пропозицій. Після опрацювання та узагальнення вони були подані до ДПА у Київській області.

Під час зустрічей з представниками регіональних підприємств дискутувалися питання податкових пільг і стимулів, запровадження екологічного податку, розширення повноважень контролюючих органів. Стягнення транспортного збору з вартості пального замість податку з власників транспортних засобів стало однією з найобговорюваніших новацій у законопроекті. Пільгова категорія водіїв, особливо громадян, віднесених до 4 категорії постраждалих від аварії на ЧАЕС, занепокоєна втратою пільги, інша – підвищенням цін на пальне. Зменшення суми загального річного доходу для платників єдиного податку з 500 тис. грн до 300 тис. грн викликали бурхливу реакцію у «єдинщиків».

Оскільки в регіоні провадять діяльність більшість підприємств малого та середнього бізнесу, тому ми поставили наголос у роз’яснювальній роботі саме з цією категорією платників. На мою думку, наші підприємці живуть з постійним почуттям недовіри, остраху, побоювань, обмежень своїх можливостей, внутрішніх перешкод, які заважають подальшому розвитку підприємницької діяльності. Не обмежуйте свої можливості, сміливо та впевнено йдіть на зустріч викликам до життєвих перемог. Сьогодні держава створює вигідні умови для бізнесу, тому не варто боятися загальної системи оподаткування. Пам’ятайте одне з правил фінансового менеджменту – не бійтесь великих витрат, бійтеся маленьких доходів.

Сталий розвиток регіону неможливий без економічного зростання як малих, так і великих підприємств. Тому ми зацікавлені у пожвавленні інноваційно-інвестиційних процесів, створенні привабливого бізнес клімату в регіоні, впровадженні програм економічного партнерства. На обліку в Ірпінській ОДПІ всього 3 потужних промислових підприємства з іноземним капіталом. Ці підприємства входять до світових холдингів, які мають розгалужену систему в Європі: ТОВ „Бучанський завод склотари” – це грецька корпорація „Юла”, ВАТ „Гостомельський склозавод” – швейцарський холдинг склозаводів „Тетра Пак”, німецька транспортно-експедиторська компанія „Кюне Нагель”, яка на даний час є однією з найпотужніших серед світових перевізників. Ми розуміємо, що потенціал регіону значно більший, ніж є сьогодні, і є велике поле для діяльності щодо залучення у регіон підприємств з іноземними інвестиціями.

У складних кризових умовах кризи місцеві фінансові органи все ж таки можуть спостерігати тенденцію до покращання економічних показників. Так, за вересень 2010 року до загального фонду Державного бюджету Ірпінською ОДПІ забезпечено збір у розмірі 10 424,0 тис. грн, що становить 105 % від завдання, додатково надійшло 491,8 тис. грн, у т.ч. 410,1 тис. грн за ПДВ та 61,9 тис. грн по податку на прибуток. Темп зростання до серпня минулого року становив 118,6 % або на 1 635,3 тис. грн більше.

Від підприємств-«мінімізаторів» за вересень 2010 року надійшло 799,0 тис. грн податку на прибуток при завданні 500,0 тис. грн та 1 152,0 тис. грн ПДВ.
Повною мірою виконані завдання фіскальними підрозділами: завдання щодо надходження в рахунок погашення прострочених платежів податкових зобов’язань до державного бюджету за вересень виконано на 100 %, надходження становили 550,1 тис. грн при завданні 550,0 тис. грн.

Підрозділом податкового контролю юридичних осіб Ірпінської ОДПІ завдання щодо надходження до державного бюджету виконано на 108,9 %, надходження становили 544,6 тис. грн при завданні 500,0 тис. грн.
Попереду у працівників податкової служби багато роботи. Запорукою успіху має стати ефективна робота з платниками податків, продовження діалогу зацікавлених сторін. Ділитися заробленим з державою – означає бути патріотом, любити свою країну. Цю просту формулу ми повторюємо щодня.
Тамара Маркелова 
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.