» » » Ірпінська ОДПІ: Черговий сеанс телефонного зв’язку "гаряча лінія"

Ірпінська ОДПІ: Черговий сеанс телефонного зв’язку "гаряча лінія"

Ірпінська ОДПІ провела черговий сеанс телефонного зв’язку „гаряча лінія” з заступником начальника -начальником управління оподаткування фізичних осіб Ступак Л.В. на тему: „Актуальні питання оподаткування фізичних осіб Легалізація заробітної плати”.

Під час проведення „гарячої лінії” надійшло ряд питань, на які було дано відповіді під час спілкування з платниками.

Як діє податкова соціальна пільга для багатодітної сім’ї?
З 01.01.2010 року змінився розмір податкової соціальної пільги багатодітним працівникам. Тепер особи, які виховують трьох і більше дітей до 18 років, можуть розраховувати на податкову соціальну пільгу в розмірі 200% від розміру, визначеного у пп..6.1.1 Закону України „Про податок з доходів фізичних осіб” від 22.05.03р. №889-ІV у розрахунку на кожну дитину. Тобто, 869 грн. на кожну дитину. Причому, право на таку пільгу є в обох батьків.
Крім того, за кожним із батьків зберігається право додатково одержати загальну податкову соціальну пільгу на себе – 434,50 грн.

Як і раніше, в одного з багатодітних батьків розмір місячного доходу, який дозволяє одержувати податкову соціальну пільгу, дорівнює сумі з пп. 6.5.1 Закону про доходи – 1220 грн, збільшеній кратно кількості дітей. Так, коли батьки виховують трьох дітей, один із них може користуватися пільгою на дітей при зарплаті, не вищій за 3660 грн (1220 грн * 3), а другий – 1220 грн.
Таким чином, платникам податку, у яких є право на цю пільгу, треба було в січні поновити свої заяви працедавцю щодо одержання соціальної пільги, зазначивши нову підставу – пп.. „е” пп. 6.1.3 Закону про доходи.

Який розмір соціальної пільги має працюючий інвалід дитинства?
Відповідно до пп. „є” ПП.6.1.2 Закону України „Про податок з доходів фізичних осіб” інваліди 1 або ІІ групи, у тому числі з дитинства, мають право на податкову соціальну пільгу в розмірі 150% від загальної – 651,75 грн. на місяць. Але право на пільгу є, якщо зарплата за місяць не перевищує межі, встановленої пп. 6.5.1 Закону про доходи – 1220 грн.

Пп. 6.4.1 Закону про доходи встановлено, що платник податку, який має право на застосування податкової соціальної пільги у більшому розмірі, ніж передбачено пп..6.1.1 цієї статті, зазначає про таке право у заяві про застосування пільги за формою, визначеною центральним податковим органом, та додає відповідні підтвердні документи (пенсійне посвідчення або довідка медико-соціальної експертизи).
Податкову соціальну пільгу починають застосовувати з податкового періоду (місяця), у якому одержано таку заяву та підтвердні документи.
На таку соціальну пільгу можуть претендувати лише інваліди І та ІІ груп, а на інвалідів ІІІ групи вона не поширюється.

Чи повинно підприємство утримувати податок з доходів з допомоги при виході на пенсію?
Згідно із Законом про податок з доходів до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу включають, зокрема, доходи у вигляді зарплати, інші виплати та винагороди, нараховані (виплачені) платнику податків за трудовим чи ці вільно-правовим договором, інші доходи, крім виплат, зазначених у п.4.3 цього Закону.
Суми одноразової грошової допомоги громадянам похилого віку у зв’язку з виходом на пенсію, які виплачують за кошти підприємства, у п.4.3 Закону про доходи не вказано. Тому вони є об’єктом оподаткування податком із доходів за ставкою 15%.

Які переваги отримання громадянами легальної заробітної плати?
Утримання працедавцем та перерахування до місцевих бюджетів податку з доходів фізичних осіб з легальної заробітної плати громадян забезпечить виплати заробітної плати вчителям, лікарям, працівникам культури, здійснення соціальних програм. Крім того, громадянин має можливість скористатись правом на отримання податкового кредиту у випадках, передбачених Законом України «Про податок з доходів фізичних осіб».
Перерахування працедавцем з легальної заробітної плати громадян внесків до Пенсійного фонду та фондів загальнообов’язкового страхування забезпечить їх майбутню соціальну захищеність та своєчасні виплати пенсій пенсіонерам, надасть громадянину такі соціальні гарантії: оплата лікарняних, допомога по вагітності та пологах, страхові виплати внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання.

При офіційному оформленні трудових відносин між громадянином та працедавцем, громадянин отримує соціальні гарантії і компенсації, передбачені Конституцією України та трудовим законодавством України (у тому числі трудовий стаж, оплачувані відпустки).

Яку роботу проводять податківці по припиненню виплат зарплати «в конвертах»?
Для захисту інтересів громадян та їх соціальної забезпеченості в органах податкової служби проводиться ряд заходів, які направлені на викорінення стереотипу оплати праці без оформлення працівників, сплати їм мінімальної зарплати та уникнення від перерахунків до бюджету.
Фахівці відділу контрольно-перевірочної роботи управління оподаткування фізичних осіб постійно проводять перевірки підприємств з питань виявлення тих роботодавців, які використовують працівників без належного оформлення трудових відносин, яке передбачено чинним трудовим законодавством.

Крім того, фізичні особи - підприємці та керівники підприємств, які згідно форми 1-ДФ перераховують в бюджет незначні суми запрошуються на співбесіди щодо недопущення виплати заробітної плати «у конвертах», де пропонується надати пояснення причин низького рівня заробітної плати на підприємстві.

Який розмір заробітної плати з 01 жовтня, нижче якого роботодавець не повинен виплачувати своїм працівникам?
Порядок встановлення і перегляду розміру мінімальної заробітної плати визначено статтею 10 Закону України "Про оплату праці".
Згідно з її нормами розмір мінімальної заробітної плати встановлюється Верховною Радою України за поданням Кабінету Міністрів України у законі про Державний бюджет України на відповідний рік.
27 квітня 2010 року Верховною Радою України прийнято Закон України "Про Державний бюджет України на 2010 рік", в якому мінімальна заробітна плата встановлена у розмірах, визначених Законом України від 20.10.2009 № 1646-VI "Про встановлення прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати", а саме: з 1 січня 2010 року - 869 гривень, з 1 квітня - 884 гривні, з 1 липня - 888 гривень, з 1 жовтня - 907 гривень, з 1 грудня - 922 гривні.

Отже, з 1 липня 2010 року розмір мінімальної заробітної плати встановлено на рівні 888 гривень.
Сектор масово-роз`яснювальної роботи та звернень громадян Ірпінської ОДПІ 
  0
Коментарів: 0
Додати коментар