» » "Кращий спосіб зробити дітей хорошими – зробити їх щасливими"

"Кращий спосіб зробити дітей хорошими – зробити їх щасливими"

?Дитина – дзеркало родини;
як у краплі води відбивається сонце,
так у дітях відбивається
моральна чистота матері і батька?

В.Сухомлинський

У день великого християнського свята Віри, Надії, Любові та матері їх Софії – 30 вересня – вдруге в українській історії відзначаємо День Усиновлення.

Імена святих, що вшановують в цей день, символізують найкращі людські почуття та моральні чесноти, які виявляють люди, приймаючи в родини дітей, які за різних життєвих обставин втратили свою сім'ю.
З великою жертовною любов'ю зігрівають вони дітлахів у своїх родинах, дають їм надію на щасливе дитинство та щасливе майбутнє, вселяють у зболені дитячі серця і душі в віру в життя, навчають дітей бути самодостатніми, мудрими, впевненими у собі, виховують достойними громадянами Української держави.

День усиновлення – національне свято опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків вихователів, які прийняли у свою родину дітей, що за різних обставин втратили рідні сім'ї, а також педагогів, лікарів, всіх тих хто причетний до усиновлення та захисту прав дитини. Мета цього свята полягає у тому, щоб віддати належне тим родинам, які наважились на такий крок, та щоб надати статусу престижності таких родин.

Сьогодні в таких родинах у місті Буча зростають близько 10 усиновлених дітей, одна дитина виховується в прийомній сім'ї, та 41 дитина влаштована в родину опікуна (піклувальника).
Розвиток дитячої охорони здоров я, забезпечення права дітей на отримання якісної освіти, захист житлових та майнових прав дітей, залучення дітей до мережі соціально-культурних закладів - є пріоритетними напрямами соціально-гуманітарної сфери роботи у нашому місті.

Оцінюючи результати роботи з усиновлення, проведеної за останній рік, можна відмітити, що найбільш значимим досягненням стало привернення суспільної уваги до проблем дітей у нашому місті. Станом на 1 вересня 2010 року, службою у справах дітей було проведено три усиновлення, і найближчим часом ще одна сім я нашого міста пригорне до серця свого малюка. Ми пишаємося і дякуємо всім, чий дім став рідною оселею для дитини-сироти чи дитини, позбавленої батьківського піклування, дякуємо всім усиновителям, опікунам (піклувальникам), прийомним батькам, батькам вихователям із повагою вклоняємося їм!

Діяльність служби у справах дітей Бучанської міської ради спрямована на створення умов реалізації прав кожної дитини на виховання у сім?ї або сімейному оточенні та привернути суспільну увагу до проблем дітей і особливо дітей без опіки.

Постановою Кабінету Міністрів України від 08.10.2008 року № 905 затверджено новий порядок провадження діяльності з усиновлення та здійснення нагляду за дотриманням прав усиновлених дітей. Цей документ є одним із основних нормативно-правових актів, яким у своїй роботі керується служба у справах дітей, яка здійснює:
- облік дітей, які можуть бути усиновлені;
- порядок ведення Єдиного банку даних та форми документів, які в ньому зберігаються, затверджені Мінсім?ямолодьспорт;
- облік громадян України, які постійно проживають на території України і бажають усиновити дитину;
- інформування кандидатів в усиновлювачі про дітей, які можуть бути усиновлені;
- знайомство та встановлення контакту з дитиною;
- підготовка документів для подання до суду;
- роз’яснення прав і обов’язків кандидатів в усиновлювачі та усиновлювачів;
- здійснення нагляду за дотриманням прав усиновлених дітей.

Підтримує держава і осіб, що вже є усиновлювачами. Так, особа, яка усиновила дитину-сироту або дитину, позбавлену батьківського піклування має право:
- на грошову допомогу при усиновленні дитини, у розмірі як при народженні першої дитини; при усиновленні двох і більше дітей розмір допомоги не змінюється;
- на отримання відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку;
- на отримання одноразової оплачуваної відпустки тривалістю 56 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів (при усиновленні дитини віком старше трьох років);
- на отримання щорічної оплачуваної відпустки тривалістю 10 календарних днів.

У цей урочистий день ми повинні думати й про тих хлопчиків і дівчаток , які ще чекають такої бажаної для них родини. На жаль, ці діти мають набагато менше шансів набути сім`ю, ніж малюки. Це діти більш старшого віку.
В службі у справах дітей Бучанської міської ради є родини, які перебувають на обліку як кандидати в усиновлювачі. Є діти, яким необхідно створити умови, аби вони знайшли родину, і саме на них ми хочемо звернути Вашу увагу.

А саме:
- Вікторія, 1 рік і 9 місяців: перебуває в Обласному дитячому будинку, маленька дівчинка із сірими очима, якій потрібна сім?я, допомога, увага, турбота, материнські руки і батьківське тепло;
- Вадим, 12 років: перебуває в інтернатному закладі, мріє проживати в родині, де є любов і турбота, комунікабельний, товариський, захоплюється прикладним мистецтвом;
- Григорій, 14 років: перебуває в інтернатному закладі, скромний, ввічливий, потребує батьківського тепла, захоплюється танцями;
- Наталія, 15 років: перебуває в інтернатному закладі, активна, щира дівчинка;. відгукується на прояви доброти та любові до неї, захоплюється вишиванням;
- Віталій, 9 років: перебуває в інтернатному закладі, самостійний, трудолюбивий, товариський, потребує родини, відвідую спортивну секцію, любить футбол.

Всім дорослим: державним службовцям, лікарям, педагогам, представникам засобів масової інформації, слід бути більш виваженими, професійними та гуманними у ставленні до людей, які приймають дітей у свої сім ї – усиновляють, беруть під опіку (піклування), в прийомні сім ї, дитячі будинки сімейного типу, в їх пошуку та підтримці.

Усиновлення – це особлива дорога батьківства: благородна і складна, переповнена емоціями, очікуваннями, тривогами... Тому, саме в цей день – День Усиновлення, служба у справах дітей Бучанської міської ради від щирого серця вітає тих відважних батьків, які здійснили цей відповідальний крок і взяли дитину у свою родину: бажаємо їм розуміння, доброти, терпіння та здоров’я. Адже, бути батьками – це один із найважливіших обов’язків, який доводиться виконувати у житті, але водночас найбільш цікавий та гідний старань.

Якщо Ви не байдужі до сирітської долі та маєте бажання взяти дитину у родину, розпочніть свій шлях вже сьогодні!

Зробіть перший крок, зверніться до Служби у справах дітей (Київська область, місто Буча, бульвар Б.Хмельницького, 5/5-А, кабінет № 24, 3-й поверх, тел. (04597) 48-312, прийомні дні: середа – з 09.00 до 18.00 год., п’ятниця – з 09.00 до 17.00 год.

Працівники Служби нададуть Вам більш детальну інформацію та відповіді на запитання щодо процесу усиновлення!
Служба у справах дітей Бучанської міської ради 
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.