» » » Ірпінська ОДПІ повідомляє

Ірпінська ОДПІ повідомляє

Встановлення партнерських відносин в атмосфері довіри та поваги між податковою службою і платниками податків, збільшення взаєморозуміння - найголовніше завдання сьогодення.

Однак, у нашій країні поняття «зарплата в конверті» зовсім не відноситься до правил корпоративної етики.
Негативні наслідки цього явища для державної казни у вигляді недоотриманих податків, для громадян - це соціальні наслідки. Працівник, який не оформлений належним чином та отримує заробітну плату «у конверті», значною мірою позбавлений таких гарантій як оплата лікарняних, відпускних, гідної пенсії у майбутньому тощо.

В роботі Ірпінська ОДПІ керується Конституцією України, Законом України “Про державну податкову службу”, іншими податковими законами та нормативно – правовими актами, які регламентують порядок нарахувань та сплату податків, зборів, інших обов’язкових платежів.

До функціональних обов’язків Ірпінської ОДПІ входить здійснення контролю за своєчасністю, достовірністю та повнотою нарахування, перерахування та сплати податків, зборів, інших обов’язкових платежів до бюджетів та державних цільових фондів.

Основною стратегією роботи органів державної податкової служби України є досягнення 100% ДОБРОВІЛЬНОЇ СПЛАТИ зобов’язань за рахунок підвищення рівня взаємовідносин податкової служби та платників податків.
Ірпінська ОДПІ повідомляє,що за 8 місяців 2010 року забезпечено надходжень до загального фонду місцевих бюджетів у сумі 102193,0 тис. грн. За 8 місяців 2009 року забезпечено 88441,7 тис. грн. Приріст надходжень становить 13751,2 тис. грн., приблизно 1700,00 тис грн. за кожний місяць.
В тому числі по податку з доходів фізичних осіб за 8 місяців 2010 року надійшло 75773,1 тис. грн. в порівнянні з відповідним періодом минулого року на 8105,5 тис. грн. більше, щомісячний приріст 1000,00 тис грн.

В вищезазначених сумах надходжень розмір добровільної сплати становить близько 95%, сума надходжень від контрольно-перевірочної роботи менше 5%, що ще раз засвідчує пріоритетність напрямків роботи. Найбільш продуктивним резервом надходжень податку з доходів фізичних осіб є залучення до реєстрації філій та відокремлених підрозділів, які знаходяться на території Ірпінського регіону. Керівників філій, відділень, інших відокремлених підрозділів, які здійснюють господарську діяльність на території Ірпінського регіону повідомляємо про необхідність сплати податку з доходів фізичних осіб з найманих працівників до місцевого бюджету за місцем здійснення господарської діяльності. Налагоджено взаємодію з міськими, селищними радами, щодо відпрацювання цієї категорії суб’єктів господарювання. Завдяки цьому вже залучено 5 суб’єктів господарювання, якими сплачено до бюджету Ірпінського регіону податок з доходів фізичних осіб в сумі 949,1 тис. грн. Робота в даному напрямку продовжується, спільно з органами виконавчої влади, як на місцевому так і на обласному рівнях.
Крім того, Ірпінською ОДПІ протягом 2010 року за результатами контрольно-перевірочної роботи за період січня – серпня 2010р. проведено 12 перевірок фізичних осіб – підприємців, 43 юридичних осіб щодо дотримання ними вимог податкового законодавства при виплаті заробітної плати. Порушення податкового законодавства встановлено у 47 випадках (або у 85,5%): 7 фактів виплати заробітної плати менше встановленого законодавством розміру, 1 факт виплати заробітної плати на рівні встановленого законодавством розміру, 5 фактів щодо заборгованості по виплаті заробітної плати, інші порушення – 34 випадки.

Порушникам податкового законодавства донараховано податків, застосовано фінансових санкцій і нараховано пені на загальну суму 207,1 тис. грн. Донараховані суми за актами перевірок надійшли до бюджету в повному обсязі.
Управлінням оподаткування фізичних осіб проводяться обстеження суб’єктів господарювання – фізичних осіб, які мають дві і більше торгових точок, при відсутності зареєстрованих найманих осіб. В ході обстежень виявлено 13 неоформлених найманих працівників Після співбесіди робочої групи виявлені неоформлені наймані працівники залучені до реєстрації, до бюджету надійшло 5,8 тис грн.

Під постійним контролем податківців знаходиться ситуація із заборгованістю по заробітній платі, яка негативно впливає на наповнення доходної частини місцевих бюджетів. Відповідно п.15 Указу Президента України «Про деякі заходи з дерегулювання підприємницької діяльності» проведені 4 позапланові перевірки на підприємствах – боржниках в частині дотримання керівництвом порядку та строків виплати заробітної плати.

Особлива увага приділяється аналізу фінансових можливостей кожного боржника щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати найманим працівникам. З посадовими особами підприємств - боржників розглядаються питання щодо складання графіків погашення заборгованості. Постійно проводиться індивідуальна робота з порушниками трудового законодавства.

Ірпінська ОДПІ звертається до керівників підприємств, установ, організацій та підприємців про недопустимість випадків виплати заробітної плати у “конвертах”, а також виплати заробітної плати в розмірах нижче встановленого законодавством мінімального рівня.

Шановні громадяни! Скористайтесь своїм правом повідомити про відомі ВАМ факти виплати заробітної плати „в конвертах”,подзвонивши за телефонами Ірпінської ОДПІ 56-656, 53-118, або звернутися із заявою за адресою: м.Ірпінь вул Шевченко 2-А. Лише спільними зусиллями громадян та податкових органів можна досягти позитивних зрушень як на місцях так і на загальнодержавном рівні підвищення соціального захисту кожного громадянина.
Дякуємо за співпрацю!
Ступак Людмила Володимирівна, заступник начальника Ірпінської ОДПІ - начальник управління оподаткування фізичних осіб 
Коментарів: 0
Додати коментар