» » » Ірпінська ОДПІ: Операція "Бюджет" триває

Ірпінська ОДПІ: Операція "Бюджет" триває

Відповідно до завдання Уряду України по підвищенню соціальних стандартів, підтримки економіки країни, з метою залучення всіх можливих резервів для наповнення Державного та місцевих бюджетів ,починаючи з квітня поточного року податковими органами проводиться операція під умовною назвою “Бюджет”, з цілью виявлення та припинення протиправної діяльності суб’єктів господарювання, ліквідація міжрегіональних схем ухилення від оподаткування, притягнення до відповідальності організаторів та виконавців кримінальних схем зі створення та діяльності «вигодоформуючих» та «вигодотранспортуючих» суб’єктів господарювання, стягнення в дохід держави недоотриманих з підприємств - «вигодонабувачів» сум податкових зобов’язань. Для належного проведення операції «Бюджет» в Ірпінськой ОДПІ створено спеціальну робочу групу та діє оперативний штаб, якій відслідковує, аналізує та координує роботу структурних підрозділів в напрямі безумовного виконання цих та інших завдань, щодо організації та проведення заходів по відпрацюванню підприємств-вигодонабувачів.

Переважна більшість суб'єктів господарювання, які знаходяться в Ірпінському регіоні та обслуговується Ірпінською об'єднаною державною податковою інспекцією, намагаються чесно виконувати свої податкові зобов'язання перед державою. З такими платниками податкова інспекція всіляко підтримує партнерські відносини, створюючи максимально комфортні умови при поданні звітності, наданні консультативних та адміністративних послуг.

Поряд з добросовісними платниками податків існують платники - порушники податкового законодавства. Причому, окрім тих, хто помилки здійснює несвідомо, є категорія суб'єктів, які умисно ухиляються від сплати податків, застосовуючи різноманітні схеми ухилення. На сьогодні в регіоні до категорії ризикових підприємств потрапили 42 суб'єкти господарювання (вигодонабувачі).

Робота з такими платниками ведеться в кількох напрямках. Одним із основних залишається опрацювання таких підприємств, які залежно від рівня сплати податків потрапили до категорії ризику. Серед них є такі, що фактично не знаходяться за юридичною адресою та мають низьке податкове навантаження.

В ході операції "Бюджет" протягом травня-серпня місяця поточного року робочою групою були проведені індивідуальні зустрічі з керівниками практично кожного підприємства групи ризику. З'ясовувалися причини такого стану та надавалися пропозиції щодо вжиття заходів до активізації діяльності підприємств, приведення їх до стану прибутковості та забезпечення сплати податків.

Окрема категорія платників, які не вживають заходів і продовжують мінімізувати свої податкові зобов'язання потрапила до списку претендентів на проведення перевірок. На сьогодні працівниками управління податкового контролю юридичних осіб перевірено 6 підприємств, нараховано додатково до бюджету 3198,8тис. грн., зменшено суму заявленого до відшкодування з бюджету податку на додану вартість понад 350,0тис. грн.

Разом з тим зусилля працівників податкової інспекції спрямовані також на те, щоб допомогти сумлінним платникам податків уникнути співпраці з ризиковими підприємствами. Позитивним кроком у цьому напрямі є відкриття вільного доступу до інформації на офіційному сайті ДПА України (www.sta.gov.ua.) щодо платників податків, які позбавлені права на свідоцтво платника ПДВ. Це підвищить проінформованість підприємств про діяльність контрагентів та уникнути негативних наслідків співпраці з підприємствами тіньового сектору.

Отже, комплекс заходів, який проводиться податковими органами по всій країні під умовною назвою "Бюджет" є дуже важливим, оскільки спрямований не лише на збільшення надходжень до державної скарбниці, а й на встановлення рівних та справедливих умов ведення бізнесу для всіх суб'єктів підприємництва щодо сплати податків.
І.А. Шавло, в.о. начальника Ірпінської ОДПІ 
  0
Коментарів: 0
Додати коментар