» » » Житло здаємо - доходи маємо !

Житло здаємо - доходи маємо !

Ірпінська ОДПІ інформує громадян що надають квартири у житловий найм.
На території нашого регіону знаходяться навчальні заклади в яких навчаються діти зі всієї України.

Забезпечити гуртожитками своїх студентів може тільки частина навчальних закладів. Тому значна більшість громадян Приїрпіння надають житло в оренду і отримують доходи. Проте не всі з вказаної категорії громадян знають, що у відповідності до діючого податкового законодавства існує порядок справляння податків з отриманих доходів від здавання в найм власного житла.

Відповідно до Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб" від 22.05.2003р.№ 889-VІ громадяни, які надають житло у найм іншим громадянам і отримують доходи, зобов'язані сплачувати податок та декларувати доходи шляхом подання декларації про майновий стан і доходи.

Оподаткування доходів громадян від надання у найм житлових приміщень іншим фізичним особам (квартирантам), регулюється ст.9 Закону України " Про податок з доходів фізичних осіб" №889-ІV від 22 травня 2003 року.

Відповідно до п.п.9.1.4 п.9.1 ст. 9 цього Закону, якщо орендар (квартирант) та орендодавець (той хто здає житло) є фізичними особами, які не є суб'єктами підприємницької діяльності, то особою, відповідальною за нарахування та сплату податку до бюджету, є особа яка надає житло у найм та отримує доходи.

При цьому, такий громадянин самостійно нараховує та сплачує податок до бюджету (протягом 40 календарних днів, наступних за останнім днем звітного кварталу) і, відповідно до п.п.п.8.2 п. 8.1 ст.8 Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб", зобов'язаний включити суму таких доходів до складу загального річного оподатковуваного доходу та подавати річну декларацію щодо цього податку(до 1 квітня наступного за звітним року).

За неподання або несвоєчасне подання декларацій про доходи, згідно ст.164-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, громадяни несуть адміністративну відповідальність у вигляді штрафу в розмірі від трьох до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян

Додаткову інформацію можна отримати в Ірпінській ОДПІ, за адресою: м. Ірпінь, вул. Шевченка, 2-А, кімн.103, тел. 56-656
Л. Ступак, заступник начальника інспекції – начальник управління оподаткування фізичних осіб 
  0
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.