» » » Храмове свято церкви Ікони Божої Матері «Почаївська»

Храмове свято церкви Ікони Божої Матері «Почаївська»

5 серпня прихожани відзначали храмове свято церкви Ікони Божої Матері «Почаївська», що у Бучі. З цієї нагоди служилася літургія. На святі були присутні багато священиків та жителів міста. У цей світлий день люди у своїх молитвах зверталися до Божественних сил та просили у них здоров’я, підтримки та захисту.

Минуло свято ікони Божої Матері Почаївської. Тому доречно пригадати про чудове явлення Богородиці в місті Почаєві. Було це в 1240 році. Багатотисячні орди монголо-татар рушили на Русь і зруйнували стольний град Київ. Всі, хто залишився в живих від цього страшного нашестя, возносили свої слізні молитви до Божої Матері, шукаючи Її небесного заступництва. Зверталися до Богородиці в своїх молитвах почаївські ченці, щоб стала Пречиста Діва Марія Заступницею монахам і всім, хто звертається до Неї з відвертою молитвою і твердою надією. Відверто благали вони Царицю Небесну, щоб охопила місце їхнього подвигу благодать Гори Афонської і пагорбів Київських. За безмежної милості Божої ці молитви були почуті.

Якось, з самого ранку, після нічної молитви, почаївські ченці разом із пастухами побачили на вершині гори Пресвяту Богородицю, яка стояла на скалі у вогняному стовпі. Протягом цього благодатного явлення Пречиста Діва Марія була увінчана короною, а в правій руці Вона тримала скіпетр. Явивши Себе людям, з безсумнівною явністю Богородиця піднялася від землі до неба, залишивши на горі слід Своєї правої Стопи.
Тоді зрозуміли ченці і пастухи, що явлення Богоматері у вогняному стовпі означає наближення нових бід і випробувань, від котрих Волинь і вся Русь будуть страждати наче у полум’ї, але по молитвах і заступництву Богородиці вистоять і відродяться. Відразу ж вони сердешною молитвою прославили Бога, Який дарував їм чудесне явлення Своєї Пречистої Матері і вознесли свої молитви з подякою і Самій Пресвятій Діві, Яка залишила їм відбиток Своєї Стопи. З того часу Стопа почала наповнюватися цілющою водою. Тільки мить простояла Матір Божа на твердому камені, але слід Її ноги назавжди відбився на ньому, як на м’якому воску.
Рівно 770 років минуло з того часу, як Богородиця явила невичерпне Джерело благодатної допомоги на Почаївській горі. Сьогодні, як і в минулі століття сюди поспішають тисячі віруючих людей, щоб уклонитися великій святині – Стопі Божої Матері і зачерпнути від Неї святої цілющої води. Впродовж багатьох віків нікого не залишає тут Пресвята Діва Марія без Своєї благодатної допомоги, щоб тільки з глибокою вірою і твердою надією шукали ми для себе, перш за все, спасіння своїх душ.


Ваші запитання, відгуки та пропозиції надсилайте за адресою: м. Буча, вул. Вокзальна, 127 Б; тел. 097 7538700
З повагою та любов’ю до Вас, настоятель парафії ікони Божої Матері «Почаївська» ієрей Михаїл Колочавін
ієрей Михаїл Колочавін 
Почаївська
Коментарів: 0
Додати коментар