» » » Вкусила собака – відповість господар

Вкусила собака – відповість господар

На початку липня Верховна Рада України ухвалила законопроект про посилення покарання для власників агресивних собак. Щоправда, поки що у першому читанні. За таке рішення проголосували 382 народних обранці.

Ми відповідальні за тих, кого приручаємо! Тепер ця фраза сприйматиметься у прямому значенні. Дуже ймовірно, що незабаром на господарів тварин чекатимуть серйозні зміни в юридичній площині. Зокрема, пса потрібно обов’язково вигулювати на повідку та у наморднику. Інакше, якщо тварина завдасть перехожому шкоди, на хазяїна, в кращому разі, чекає серйозний штраф, в гіршому – позбавлення волі. Наприклад, при тілесних ушкодженнях, завданих людині чотириногим другом, доведеться сплатити 3400-8500 грн, або відбути громадські роботи протягом від 150 до 240 годин. При серйознішій ситуації – загрожують виправні роботи строком до 2-х років, або обмеження свободи до 3-х років.
Якщо ж порушення правил вигулу собак призвело до смерті чи тяжких тілесних ушкоджень – господаря можуть позбавити волі строком від 3-х до 8 років. Загинуло декілька людей – посадять у в’язницю на 5-10 років.

Бучанці до такого проекту ставляться по-різному – хтось схвалює, а хтось навпаки – критикує та звертається до здорового глузду чиновників.
Галина Головенко звістку про законопроект сприйняла з надією. Декілька років тому на жінку напала «домашня» собака.
«Це було взимку. Я йшла по вул. Тургенєва, а позаду мене – чоловік вигулював свого великого пса. Собака була без повідка й намордника. Тварина налетіла ззаду і повалила мене. Не вкусила, але добряче порвала пальто. А господар не поспішав виявляти якихось емоцій – вибачився крізь зуби і пішов далі. Я ж залишилася в шоковому стані й ледь оговталася від переляку.
Не подумайте нічого, я люблю тварин і не бажаю, щоб їм завдавали шкоди. Але й сама хочу жити по-людськи, а не боятися чергового нападу», - розповідає бучанка.

23-річний Сергій також має свій погляд на ці речі. «Не розумію, як комусь могло прийти у голову таке божевільне рішення. Вважаю, що собаки бувають добріші за людей і нікому нічого поганого не роблять. Собаку вигулюють для того, щоб вона відпочила і почувала себе добре. Це ж неможливо, якщо вдягнути на неї намордники і обмежити рухи повідком! Якщо вже хочуть прийняти такий закон, то нехай спочатку облаштують місця для вигулу тварин», - каже юнак.

І обоє праві. Дійсно, мало приємного, коли тобі на зустріч біжить песик розмірів молодого теляти.
А тим часом господар, далеко позаду, невимушено розмовляє з кимось по телефону і навіть не дивиться де і що робить його тварина.
Але є й інший бік проблеми: людям просто ніде гуляти з улюбленцями.
Сьогодні неофіційним «полігоном» для вигулу тварин є територія за стадіоном «Ювілейний». Проте така можливість існує поки не почалася забудова ділянки. Не слід забувати, що неподалік – дитячий садочок, будується нова школа. Батьки потенційних учнів навряд чи зрадіють такому «сусідству». Також у нас дресирують собак по вул. Маліновського, але такий варіант більш підходить тим, хто систематично водить свого друга до тренера.

Подібна ситуація існує скрізь. Навіть у Києві спецмайданчики на пальцях можна перелічити. А мова йде про столицю!
Тож, рішення про вигул собаки у наморднику чи без – на совісті кожного господаря тварини.
Інспекція по благоустрою Бучанської міської ради також звертається до всіх жителів, у яких є тварини.
«Ми просимо власників собак дотримуватися правил утримання тварин у місті: вигулювати своїх улюбленців у намордниках і на повідках. Також не варто забувати про моральні принципи й не вести тварин до дитячих майданчиків. Це може спричинити загрозу нападу тварин на дітей і їх травмування, а також погіршить санітарний стан місця відпочинку малечі.
Давайте толерантно ставитися до своїх співгромадян і поважати їхні права, бо ми живемо – в одному місті!», - наголосила начальник інспекції по благоустрою Тетяна Бердікова.

До речі, статистичні дані свідчать, що більшість собак, які нападають на людей, мають власників. І лише 37% тілесних ушкоджень завдають бездомні тварини.
Людмила Гладська 
газета: "Бучанські новини" №29 від 23 липня 2010 року
  0
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.