» » Їх професія – рятувати життя

Їх професія – рятувати життя

У третю неділю червня в Україні шанується професія людей, від яких залежить наше життя і здоров’я – медичних працівників. Ця дата вже давно вийшла за рамки суто професійного свята, бо, мабуть, немає такого жителя, який би не звертався за допомогою до людей в білих халатах. Усі вони, від санітарок до лікарів вищого рівня, віддають свої сили, знання, весь професіоналізм і досвід задля порятунку співгромадян.
Можна по-різному ставитися до медиків – критикувати, боятися, бути вдячними. Але не можливо заперечити, що без цієї професії людство б не вижило.

Напередодні свята, 18 червня, в бучанському кінорозважальному комплексі «Акваріус» відбулися урочистості. Захід пройшов спікійно, без зайвого офіціозу і досить невимушено – з жартами, побажаннями, теплими словами на адресу медиків.

Насамперед, слова вдячності ескулапам висловив Бучанський міський голова Анатолій Федорук. «Професія лікаря – є, була і буде в пошані від людей. Напевне, це найкраще, коли ти відчуваєш свою потребу і корисність» - сказав він.
За поданням керівників профсоюзів, трудових колективів – були відзначені кращі працівники медичних установ – Бучанської міської поліклініки, Ірпінської міської лікарні, Станції швидкої медичної допомоги, пологового будинку, СЕС, аптечних закладів. Вони отримали Подяки від міського голови та грошові премії.

Щодо забезпечення медиків службовим житлом, то Анатолій Федорук запевнив: мине незначний період часу і всі клопотання будуть розглянуті та, за можливості, задоволені.
Також міський голова зазначив, що у цьому році на розвиток медицини в Бучі з місцевого та державного бюджетів (виходячи із програми співфінансування) передбачено 7 млн 368 тис. грн. Ці кошти підуть на придбання сучасного, дороговартісного обладнання. Бучанці, а також жителі Ірпінського регіону, зможуть проходити діагностику та курс лікування, які нічим не поступатимуться провідним клінікам Києва.

«Варто зробити акцент на тому, що це результат нашої спільної роботи – влади і медиків. Виходячи з пропозиції лікарів, завдань, які перед ними стоять, ми змогли їх почути і винести нагальні потреби на державний рівень. Буде правильним, якщо скажу, що до цієї роботи долучився і народний депутат України, ректор Національного університету ДПА Петро Мельник. Це не піар-акція, а об’єктивний факт. Адже в Україні є 17 тис. бюджетів, які мають відносини з Мінфіном, і лише сім населених пунктів отримають цільову допомогу. Серед них – Буча», сказав під час свого виступу Бучанський міський голова.

Говорячи про проблеми в медицині, Анатолій Петрович зазначив: «Немає чого гріха таїти, сьогодні у нас є багато відділень, які потребують негайного капітального ремонту. І медики повинні наполегливо піднімати всі ці проблеми перед органами місцевої влади – Бучанської та Ірпінської міських рад. Адже ціна питання – здоров’я жителів регіону».

Крім того, були озвучені найближчі плани щодо розвитку медичной галузі в Бучі. Так, у поточному році розпочнеться реконструкція станції швидкої медичної допомоги (фактично – її нове будівництво). На часі стоїть зведення нової поліклініки, розрахованої на 600 відвідин у зміну.

Вітала лікарів заступник Бучанського міського голови Лариса Матюшенко (до речі, також за фахом – медик). Побажала їм здоров’я, благополуччя і вдячних пацієнтів.

До своїх колег звернувся і головний лікар Бучанської міської поліклініки Микола Михайленко. Він підвів підсумки праці за останні роки.
На думку Миколи Григоровича, така практика дає змогу проаналізувати існуючі недоліки та спрямувати зусилля на їх усунення. Зокрема, медик зазначив, що вже багато чого зроблено в місті для покращення надання медичних послуг, обслуговування пільгових категорій – інвалідів та ветеранів війни, учасників бойових дій. До здобутків, якими можна пишатися, слід віднести покращення технічного оснащення кабінетів. Так, після реконструкції введено в дію акушер-гінекологічне відділення, відкрито низку кабінетів, в яких ведуть прийом вузькі спеціалісти. Особливо покращився рівень медичних послуг для найменших жителів Бучі: відкрито кабінет лікаря-педіатра, дитячого хірурга, у дитячій поліклініці успішно працює фізіотерапевтичне відділення. Усе це сприяло тому, що маємо один із найнижчих в області показників малюкової смертності.
Незважаючи на відсутність протитуберкульозної служби, у Бучі проживає відносно невисока кількість хворих на цю недугу.
Крім того, поліклініка постійно перебуває в процесі реорганізації, що також позитивно позначається на якості надання послуг населенню.


У перервах між церемоніями нагородження, для присутніх лунали музичні вітання від Анастасії Товстенко, Костянтина Гордійчука, Олександри Сковородко, були представлені акробатичні та хореографічні номери. Ближче до завершення свята, на сцену вийшов поет-гуморист Микола Драчук, який присвятив лікарям свій вірш:

Згусток щастя впав мені на груди
Запалив в душі солодки щем
Я вам усім добра бажаю, люди!
Хай добро вам падає дощем!
Будьмо разом в долі України
Це наш дім – прадавній і святий,
Це наш дім, де рідні його стіни
Надихають жити і рости.
Згусток щастя впав мені на груди
Я вам усім добра бажаю, люди!


Підсумовуючи, хочеться висловити щирі слова вдячності усім медичним працівникам. Дуже важко, щоденно бачити людський біль,страждання, смерть – і не розчаруватися у житті, не скам’яніти серцем. Вони знаходять у собі сили йти далі, знову і знову надавати допомогу, вселяти пацієнтам віру у швидке одуження.

Зі святом вас, шановні медичні працівники! Не знайте ніколи ні біди, ні горя, ні розчарувань! Зичимо вам міцного здоров’я та душевних сил, які допомагатимуть вам і надалі виконувати почесну та благородну справу – зцілювати і повертати життя іншим!

Людмила Гладська, спеціально для 
Михайленко
  0
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.