» » » Ірпінська ОДПІ: Навчаємося за “круглим столом”

Ірпінська ОДПІ: Навчаємося за “круглим столом”

В приміщенні Ірпінської ОДПІ відбулося засідання „круглого столу” на тему: „Конструктивні шляхи вирішення проблем в наповненні Державного бюджету,Виконання вимог статті 25 Закону України „Про Державний бюджет України на 2010 рік”. На нього були запрошені керівники та головні бухгалтери підприємств Ірпінського регіону, що мають заявлені до відшкодування суми податку на додану вартість, перевірені, але не відшкодовані за станом на 01.05.2010р. Основною темою засідання стало обговорення порядку зарахування невідшкодованого ПДВ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 травня 2010 р. N 368 “Про випуск облігацій внутрішньої державної позики для відшкодування сум податку на додану вартість”.

Перший заступник начальника Ірпінської ОДПІ Ірина Анатоліївна Шавло звернулася до представників бізнесу, сказавши, що однією з існуючих перед Урядом України проблем є проблема невідшкодованого ПДВ. Як відомо, сьогодні сума заявленого до відшкодування ПДВ в цілому по Україні перевищує 30 млрд. грн, що є не підйомною сумою для державного бюджету. Відповідно до статті 25 Закону України "Про Державний бюджет України на 2010 рік" Кабінет Міністрів України прийняв постанову від 12 травня 2010 р. N 368 “Про випуск облігацій внутрішньої державної позики для відшкодування сум податку на додану вартість”. Постанова передбачає поступове протягом п’яти років погашення бюджетної заборгованості сум ПДВ, які за станом на 1 травня 2010 року перевірені, але не відшкодовані. Підкреслила, що відшкодування ПДВ облігаціями – не виключний спосіб відшкодування.


Далі детально розповіла про основні умови випуску облігацій внутрішньої державної позики для відшкодування сум податку на додану вартість; порядок випуску, обігу, погашення облігацій внутрішньої державної позики учасникам засідання . В результаті обговорення представники підприємств погодилися, що прийнятий документ сьогодні вирішує болюче для економіки держави питання повернення сум ПДВ і враховує інтереси бізнесу – адже “ПДВ- облігації ” нестимуть, крім повернення бюджетної заборгованості, ще й доход їх отримувачу. Не менший інтерес виявили присутні до повідомлення про розроблений Урядом проект Податкового кодексу. Про основні положення запропонованого Верховній Раді проекту економічної конституції доповіла завідувач сектору масово – роз’яснювальної роботи і звернень громадян Ірина Едуардівна Саєнко.

Не всі положення документа задовольняють бізнес, але всі погодилися, що прийняття Податкового кодексу не можна відкладати далі, у прийнятті зрозумілого, стабільного податкового законодавства зацікавлений не тільки вітчизняний бізнес, а й потенційні іноземні інвестори, яких за часту відлякує непередбачуваність у податковій сфері України.

Підсумовуючи засідання «круглого столу» Ірина Анатоліївна Шавло зазначила, що податківці налаштовані на послідовні та рішучі дії - податки мають бути сплаченими своєчасно і в повному обсязі, бюджет не має нести втрат.
І.Е. Саєнко, сектор масово-роз’яснювальної роботи та звернень громадян Ірпінської ОДПІ 
  0
Коментарів: 0
Додати коментар